Úvod Média

Čtvrtstoletí Trigemy

22. 05. 2019
V současné době představuje Trigema skupinu téměř padesáti společností uspořádaných do holdingové struktury s vlastním kapitálem cca 0,9 mld. Kč. Jedním z nejznámnějších projektů Trigemy je areál SMART, který se veřejnosti otevřel v roce 2016. Jeho součástí je rovněž veřejný prostor se sochou Davida Černého Trifot.

Developerská společnost Trigema na jaře oslavila čtvrtstoletí od založení. Původně začínala jen v několika. málo lidech, v současnosti se už ale její obrat každým. rokem pohybuje ve výši okolo miliardy korun..


Protože Trigema neměla před 25 lety jiné zakázky, opravovala nejdříve ploty rodinných domů v Praze 6. Až později k tomu přibyly různé hrubé stavby, přístavby nebo třeba opláštění hal. Prvním větším projektem byla výstavba bytového domu v pražském Radotíně.

Od té doby Trigema připravila a postavila desítky bytových domů a dalších projektů – například bytové domy v Nýřanské, Roztokách, Jinonicích, Stodůlkách, Letňanech či Chudenické ulici. Postupně následovaly první domy Chytrého bydlení – ať už to byl komplex SMART, který si kromě jiného odnesl ocenění ve Stavbě roku i Best of Realty, nebo projekty Bolevecká, Chlebovická a Jeremiášova. Prvním prémiovým projektem Chytrého bydlení byl komorní dům v Řepích a zároveň první regionální developerský projekt, který vznikl v Plzni v Kollárově ulici. Celkem má společnost Trigema na kontě už přes 1 600 postavených a prodaných bytů.

K tomu je třeba navíc přičíst výstavbu a provoz vědeckotechnických parků v Roztokách nebo volnočasového areálu Monínec. Ten před třemi lety jako první v tuzemsku spustil technologii zasněžování Snowfactory, díky níž se může sníh vyrábět i tehdy, když je venku nad nulou.

Trigema je zároveň jeden z hlavních a dlouhodobých partnerů Centra Paraple a stále jej aktivně podporuje. Pro Paraple zajistila také několik stavebních projektů.

Trigema je také hlavním dlouhodobým partnerem soutěže Czech Press Photo a multižánrového výstavního prostoru Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích. Právě zde se na konci loňského roku otevřel první společný projekt, který vznikl ve spolupráci s umělcem Davidem Černým. Technologicko-informační centrum Cyberdog s robotickou vinárnou je výsledkem návrhu studia Black n’ Arch, jež je součástí celého koncernu. Trigema zároveň připravuje výstavbu vlastního vinařského areálu. Ten se bude nacházet ve Veselí nad Moravou. Pod značkou Dog In Dock však nabízí vína již nyní.

Jedním z nejnovějších projektů je pak start-up Flat Zone. Jde o on-line agregátor, který dokáže aktuálně nabídnout přehled o zhruba 8 000 nových nemovitostech a další informace a analýzy z oblasti bydlení.

Letos Trigema ohlásila nové projekty a další aktivity, včetně druhého regionálního bytového domu, který opět vyroste v západočeské metropoli, tentokrát však v blízkosti OC Plzeň.

Všechny důležité informace a aktuality ze života společnosti Trigema najdete jinak také na stránkách www.trigema.cz.

Zdroj: Development news

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.