Úvod Média

Okolí pěší zóny na Butovicích prošlo proměnou

29. 05. 2019
Společnost Trigema je investorem a zhotovitelem místního areálu SMART a současně i přilehlého okolí, kde je i pěší korzo vedoucí od stanice metra Nové Butovice.

Pěší zóna u stanice metra Nové Butovice a její nejbližší okolí se dočkalo částečné proměny. Tým zaměstnanců a spolupracovníků společnosti Trigema zde v sobotu 24. května upravil zelené plochy a přetřel původně posprejované stěny. Vedle toho navíc na plot přilehlého P + R parkoviště umístil výtvarné objekty, jež mají celé místo ozvláštnit a zatraktivnit.


„Celkové náklady na vylepšení jsme hradili pouze z našich prostředků. Vše jsme dělali ve svém volném čase zdarma, a to v rámci teambuildingové programu, jehož část se konala právě na Butovicích,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Pěší korzo směřuje od stanice metra trasy B Nové Butovice směrem k Radnici Prahy 13. Najdete zde například plastiku Davida Černého Trifot, která tvoří soubor fotoaparátů zobrazující vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Součástí místa je dále Czech Photo Centre - multižánrový umělecký prostor, jenž je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě. Od loňského listopadu je tu také technologicko-informační centrum Cyberdog, kde je zároveň vinárna s robotickou rukou. Hlavní informační plochu centra představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií. Na ní lze každé úterý a čtvrtek večer sledovat zdarma projekci vybraných celovečerních filmů.

„Do butovického veřejného prostoru jsme již investovali desítky milionů korun. Záleží nám na tom, aby tento prostor dobře vypadal a občané městské části a další návštěvníci jej mohli kdykoliv využívat,“ dodává Soural.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.