Úvod Média

Monínec láká i v létě

26. 06. 2019
Monínec nově nabízí například venkovní bazén, dětské hřiště, ale i třeba obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku a na sousedním Pilském rybníce aquazorbing nebo ježdění na paddle boardech. Nechybí ale ani tradiční lanové centrum a další atrakce.

Že se v zimě jezdí lyžovat na Monínec, asi slyšel každý. Jenže areál u Sedlce-Prčice už dávno není jen lyžařským střediskem.


Sto metrů dlouhá kuličková dráha a vodní maxiskluzavka. To jsou jen dvě z atrakcí z Aktivity parku, který je letošní moníneckou novinkou. „Dráhu a skluzavku doplňuje tubing, trampolína, lukostřelba, discgolf či lanový park,“ vyjmenovává mluvčí Areálu Monínec Radek Polák.

Nové aktivity najdou návštěvníci také u nedalekého Pilského rybníka. Tam mohou vyzkoušet aquazorbing, jízdu na voru či na prkénku s pádlem neboli paddleboardu. Nechybí tu ani opalovací louka, vyhlídkové molo a hřiště. Jak to s herními prvky pro nejmenší, tak i to na volejbal či nohejbal.

Milovníci dobrého jídla ocení kuchyni restaurace Hotelu Monínec. Z její terasy se navíc mohou kochat výhledem na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Hotel poskytuje současně zázemí v podobě wellness, kde je bazén i sauna.

Právě pod hotelem se chystá další novinka letošní sezony. Zhruba od poloviny července tam budou otevřené nové terasy, jejichž součástí bude bazén a další dětské hřiště.

BIKERSKÁ LAHŮDKA

Od restaurace u dolní stanice lanovky k hotelu Monínec vede 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. „Na informačních panelech se návštěvníci seznámí s přírodou a historií celého místa. Ze stezky je navíc výhled na romantický jetřichovický zámeček, jemuž se někdy říká Malá Hluboká,“ láká Radek Polák.

Přímo v areálu je od loňské sezony Family trail. Trať pro bikery vede převážně na sjezdovce, měří zhruba tři kilometry a kromě zatáček, vln, malých skokánků či lesní, lehce kamenité pasáže nabízí i průjezdový tunel. „Postavil“ ji dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler. „Těm zkušenějším je pak k dispozici ještě 1,5kilometrová trať, kde na ně čekají zakopané klopené zatáčky či několik skoků. Díky variabilitě stop je možné i na této trati najít jednodušší sjezdy,“ popisuje Polák.

Další lahůdka je u horní stanice monínecké lanovky. Právě v těchto dnech se sem totiž stěhuje nejstarší česká poštovna. „Původně stávala na vrcholku hory Sněžky a v 90. letech se dostala na blízkou Javorovou skálu. U nás bude sloužit jako infocentrum místní turistické oblasti Toulava,“ nastiňuje budoucí funkci historické budovy Polák.

NA KOLE ZA MENHIRY

Na Monínci se vyplatí zůstat delší dobu a prozkoumat i jeho okolí. V nedaleké vesnické památkové zóně Ounuz s řadou roubených chalup se například natáčela pohádka Honza málem králem. Delší výjezdy na kole nabízí široká síť místních cyklostezek. Jedna z nich vede ke skalnímu útvaru Čertovo břemeno a k farmě, která je proslulá chovem býků. Další trasy směřují například ke skupině Chlistovských menhirů, vodní tvrzi Starý zámek u Borotína a k rokokovému zámečku v Kamenné Lhotě nebo až do starobylého Tábora, jednoho z nejstarších českých měst, které vzniklo na skalním ostrohu řeky Lužnice počátkem 14. století.

Monínec oslaví toto léto čtvrtstoletí od svého založení. Narozeninová oslava bude v sobotu 20. července a chybět na ní nebudou vyhlídkové lety či živá hudba. „Zdarma se budou moci všichni proletět vrtulníkem, zadovádět si na sněhu, projet se na lanové dráze či užít si jízdu na tubingu,“ zve k návštěvě Polák.

KDY, KDE A ZA KOLIK
Areál Monínec
Monínec 7, Sedlec-Prčice Otevírací doba jednotlivých částí včetně vstupného na www.moninec.cz.

Zdroj: MF Dnes
 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.