Úvod Média

Lyžovat se začne v polovině listopadu

07. 10. 2019
Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlak kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku přichystal pro své návštěvníky na letošní sezonu jako novinku tubing. Jde o jízdu na speciálních pneumatikách tvarovaným korytem. Ostatní areály v kraji investovaly spíše do údržby.


Tubing bude pro veřejnost na Monínci umístěn u spodní stanice lanovky. Za jednu jízdu zaplatí návštěvník 30 korun, deset jízd vyjde na 200 korun.

„Vedle toho je tu již od loňska půjčovna, zázemí místní lyžařské školy a především skipark, kde ti nejmenší najdou interaktivní dětské slalomy, figurky a tunely. Dětský skipark bude obsluhovat jezdící pás a malý vlek poma,“ řekl mluvčí střediska Radek Polák.

Lyžovat se na Monínci začne v sobotu 16. listopadu. Zasněžování zde zajišťuje technologie umožňující výrobu sněhu i při teplotách nad nulou. „Den před oficiálním zahájením lyžařské sezony, tedy v pátek 15. listopadu, tu odstartuje nová snowboardové série Burton Young Punks. Má za úkol podporovat generaci malých snowboarďáků,“ řekl Polák.

V listopadu bude lidem k dispozici horní část sjezdovky s vlekem kotva, otevřená bude také lyžařská škola. Celodenní lyžování pro dospělého bude v předsezoně stát 480 a pro dítě 385 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Na místě zaplatí dospělý 515 korun.

„Budeme nejspíše opět prvním domácím areálem, kde si veřejnost zalyžuje. Technologii Snowfactory, jež vyrábí sníh i při teplotách nad nulou, úspěšně využíváme poslední tři roky. Zvýšený zájem o lyžování na Monínci potvrzuje, že to byla cesta správným směrem,“ řekl ředitel areálu Jaroslav Krejčí.

Do svého areálu investoval také provozovatel sjezdovek v Kvasejovicích na Příbramsku Petr Kroužil. „Opravujeme hlavní vlek, mění se celá tažná stanice, takže bude úplně nová,“ řekl Kroužil. Areál vylepšuje také systém zasněžování.

V Kvasejovicích se pro letošní rok zvýší kapacita lyžařské školy a půjčovny Jirsa Sport, nový objekt buduje firma na své náklady. Oproti loňské sezoně Kvasejovice podražily, podle Kroužila v průměru o 20 korun.

Především na údržbu se letos zaměřil skiareál Šibeniční vrch u Mnichovic u Prahy. „My jsme před dvěma lety zdvojnásobili areál, takže tentokrát jsme dělali běžné renovace a posílili zasněžovací zařízení,“ řekl provozovatel Jan Zenkl. Ceny za lyžování zůstaly stejné jako v loňském roce.


Zdroj: MF Dnes

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.