Úvod Média

První lyžování u nás bude opět na Monínci. Otevře se za pár dní

04. 11. 2019
Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlak kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Lyžarský areál Monínec bude letos opět jedním z prvních domácích středisek, kde si bude moci každý zalyžovat. Sezona pro veřejnost v areálu odstartuje již v sobotu 16. listopadu. Den předtím však bude monínecká sjezdovka patřit dětem – proběhne zde totiž první ročník snowboardové série Burton young punks.

 


V Areálu Monínec bude od poloviny listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva, a dále pak lyžařská škola. Tu najdete u Hotelu Monínec a sousedící budovy Nová Javorka. Celodenní lyžování pro dospělého bude v předsezoně za zvýhodněnou cenu 480 a pro dítě za 385 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Na pokladně přímo v areálu pak zaplatí dospělý 515 korun. Cena za dítě zůstává stejná. Veřejnost bude moci v případě denního lyžování současně využít samozřejmě i levnější dvou- a čtyřhodinové tarify.

V prvních týdnech se bude na Monínci jezdit vždy od pátku do neděle od 9 do 16 hodin. Večerní lyžování se uskuteční vždy od úterý do soboty od 18 do 21 hodin. S plným provozem areálu se počítá zhruba od počátku vánočních svátků. Den před oficiálním zahájením zimní lyžařské sezony v areálu odstartuje zcela nový projekt snowboardové série Burton young punks. V pátek 15. listopadu zde proběhne akce, která má za úkol podporovat mladou generaci malých snowboarďáků. Na Monínci bude na děti čekat trať o třech překážkách za sebou.

„Budeme opět nejspíše asi prvním domácím areálem, kde si veřejnost zalyžuje. Technologii Snowfactory, jež vyrábí sníh i při teplotách nad nulou, úspěšně využíváme poslední tři roky. Zvýšený zájem o lyžování na Monínci potvrzuje, že to byla cesta správným směrem,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Sníh, který technologie Snowfactory vyrábí, je bez jakýchkoli chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Vyrobené ledové šupinky mají teplotu -5 stupňů. Vzhledem k této nízké teplotě vytváří vlastní chlazení, díky čemuž výsledný sníh taje velmi pomalu. Sníh vydrží, i když jsou teploty nad nulou.

Česká Sibiř

Areál Monínec vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř.

Leží v nadmořské výšce ● 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. V Areálu Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Jsou tu půjčovny lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole.

Zdroj: Metro

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.