Úvod Média

Tipy SNOW tour: Monínec – jako vždy první

19. 11. 2019
S plným provozem areálu, jenž nabídne 1,2 kilometrů dlouhou Hlavní sjezdovku, Hotelovou sjezdovku, která měří 170 metrů nebo i školní skipark vybavený jezdícím pásem, navazujícím vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se počítá zhruba od vánočních svátků.

Středočeský Monínec se i letos pyšní prvenstvím v zahájení lyžařské sezóny u nás. Vděčí za to svému speciálnímu zasněžování Snow Factory, které umožňuje výrobu sněhu bez ohledu na venkovní teplotu. Letos se sněhové podloží obzvlášť povedlo – ranní pista připomínala sklo a žádala si nabroušené hrany.


Monínec oficiálně zahájil sezónu 16. listopadu v 9 hodin a kdo přijel na první lano, rozhodně neprohloupil. Suchý led se na sjezdovce krásně spojil a vytvořil celistvou ledovou krustu, která v ranním stínu vybízela k rychlé jízdě na ostrých hranách. Kdo si nestihl ještě na letošek nabrousit lyže, ať raději dorazí až tak kolem jedenácté, kdy povrch povolí.

V provozu je prozatím Horní kotva, kterou lemuje 500 m dlouhá sjezdovka příjemného carvingového sklonu. Z vleku se vystupuje asi 50 m před běžným výstupištěm. Svah je tak přívětivý i pro první oblouky začátečníků. Druhá polovina sjezdovky se bude zasněžovat klasickými děly, takže si počká na dostatečné mrazy.

Lyžařské choutky náročných lyžařů monínecká sjezdovka asi neuspokojí, ale na ochutnání atmosféry přicházející lyžařské sezony v podobě pár vykrojených oblouků na sjezdovce zakončených horkým svařákem z bufetu na terásce je ideálním místem. Kde jinde se vám také poštěstí lyžovat v kulisách barevného podzimu? I to má své kouzlo. Na Monínci se tedy už v listopadu můžete naladit na zimu nebo svým ratolestem udělat radost prvním „sněhem“.

Zasněžený plácek pro děti s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty je k dispozici pod hotelem Monínec, stejně tak jako půjčovna lyží a lyžařská škola, jejíž instruktoři jsou už samozřejmě plně k dispozici.
Letos je na Monínci u nástupu sedačkové lanovky nově otevřená prodejna Intersport, kde si zároveň můžete zapůjčit lyže nebo otestovat lyže Atomic a Salomon. Díky „mašině“ Wintersteiger si tu zároveň můžete nechat oservisovat lyže na počkání.

Na malé občerstvení můžete zajít do bufetu u nástupu Horní kotvy a na plnohodnotný oběd do restaurace hotelu Monínec, která náročnější strávníky potěší gastronomickými specialitami jako třeba restovanou červenou čočkou se zastřeným vejcem a červenou řepou nebo mascarponovými košíčky s karamelem, jahodami a mandlemi.

Zdroj: Snow.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.