Úvod Média

3GEMA: Monínec je opět pro lyžaře jedničkou

02. 12. 2019

Areál Monínec je i letos jedním z prvních domácích středisek, kde si může každý zalyžovat. Nově je zde pro všechny připravený i tubing. Díky technologii zasněžování Snowfactory se navíc předpokládá, že zde lyžování potrvá až do začátku jara.

V Areálu Monínec je od poloviny listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva, a dále pak lyžařská škola. Tu najdete u Hotelu Monínec a sousedící budovy Nová Javorka.


„Jsme opět jedním z prvních domácích areálů, kde si veřejnost zalyžuje. Technologii Snowfactory, jež vyrábí sníh i při teplotách nad nulou, úspěšně využíváme poslední tři roky. Zvýšený zájem o lyžování na Monínci potvrzuje, že to byla cesta správným směrem,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

V prvních týdnech se zde jezdí vždy od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. Večerní lyžování je od úterý do soboty od 18.00 do 21.00 hodin. S plným provozem areálu se počítá zhruba od počátku vánočních svátků.

Sníh, který technologie Snowfactory vyrábí, je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Vyrobené ledové šupinky mají teplotu -5 °C. Vzhledem k této nízké teplotě tak vytváří vlastní chlazení, díky čemuž výsledný sníh velmi pomalu.

Nalevo od spodní stanice lanovky je pro zimní sezónu nově připravený tubing. Za jednu jízdu návštěvník zaplatí 30 a například za 10 jízd celkem 200 korun. Vedle toho je tu již od loňska půjčovna a zázemí místní lyžařské školy a především pak samotný skipark, kde ti nejmenší najdou interaktivní dětské slalomy, figurky a tunely. Dětský skipark obsluhuje jezdící pás a malý vlek poma.

Další zajímavosti Sjezdovky a další tratě

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlak kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Půjčovny lyžařského vybavení a skipark

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna Intersportu. Školní skipark je nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy.

V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka, jenž poskytuje nejen kvalitní ubytování, ale také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.

Ubytování

Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka. Ta vznikla na místě původního penzionu a byla otevřena teprve vloni v prosinci. U dolní části lanovky je navíc restaurace M2. Ve stejné budově najdou návštěvníci také moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí.

Pro běžkaře

Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.

Stará poštovna

Dřevěná poštovna, která stávala původně na vrcholku Sněžky, byla letos přestěhována k horní stanici lanové dráhy Areálu Monínec.

Informace o Areálu Monínec lze nalézt také na www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.