Úvod Média

3GEMA: Výroba vína Dog In Dock v novém

03. 12. 2019

Vína Dog In Dock se od října připravují v nových provozech. Prostory v Boršicích u Blatnice budou využívány do doby, než bude otevřen areál vinařství ve Veselí nad Moravou.

Díky novému provozu v Boršicích u Blatnice tak bude moci značka Dog In Dock nasadit vlastní technologie. Získá současně i lepší kontrolu nad kvalitou a sníží celkové náklady. Víno, které značka produkuje, je z typických odrůd vhodných pro celý region. Jedná se zejména burgundské odrůdy – Chardonnay, Pinot blanc, Pinot gris a dále pak třeba Ryzlink rýnský či Pinot noir. Opět se tedy milovníci vína Dog In Dock mohou těšit jak na ta bílá, tak červená a růžová. Předpokládá se přitom až 35 tisíc nových lahví za rok.


V blízkém okolí známé vinařské obce Blatnice, Bzenec a Strážnice. Půda je zde hlinito – sprašová s výborným minerálním složením, ideálním pro odrůdy Ryzlink rýnský, Rulandské bílé či Sauvignon.

Připravovaný vinařský areál pak vznikne ve Veselí na Moravě v docházkové vzdálenosti od historického centra města.

Nejzajímavější je však poloha budoucího vinařství, kdy je z jedné strany zámecký park, ze strany druhé přístaviště, které projde v blízké době kompletní rekonstrukcí. Samotný Baťův kanál je jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel na Jižní Moravě.

Díky tomu tu bude do několika let vybudováno místo, kde budou nejen tisíce keřů révy, ale také kulturně-vzdělávací centrum s nádvořím, místem pro sommeliérské kurzy a apartmány. Ve středu areálu má být historická oranžerie, která bude uzpůsobená jako zahradní altán. Oranžerie je součástí bývalého zahradnictví a pochází původně z roku 1856.

Celý areál se tak stane další příležitostí pro rozvoj místního turistického ruchu, který sem bezpochyby přiláká řadu zájemců o kvalitní víno, ubytování a další aktivity.Vína Dog In Dock


Pinot blanc

Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry. Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.

Ryzlink rýnský

Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí. Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.

Chardonnay

Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.

Frankovka

Pochází z trati Maliny v Archlebově. Frankovka ponechána po celý rok na jemných kalech v sudu z francouzského dubu ke zrání. Ve vůni cítíme ostružiny s lehkým dotekem vanilky, v chuti pak dominují ostružiny. Díky přítomným taninům má víno velký potenciál zrání. Zároveň díky míchání na jemných kalech je víno lahvováno s naprostým minimem síry. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5 g.

Zweigeltrebe Rose

Víno pochází z trati Maliny v Archlebově a je macerováno na rmutu 9 hodin. Barva pivoňková až malinová. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a smetanové tóny. V chuti pak typicky lesní jahody s příjemnou kyselinkou a střednědobou perzistencí. Ideální osvěžující letní pití. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,7g, kyseliny 6,1g.

Bližší informace o celé aktuální nabídce vína Dog In Dock lze nalézt na stránkách www.dogindock.com.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.