Úvod Média

V Braníku začíná vyrůstat bytový areál s 15 řadovými domy a 140 novými byty

09. 03. 2020
Celé území bude protínat centrální pěší korzo se stromořadím, lavičkami a průhledem na Branický pivovar. Jak provozovny obchodů a služeb, tak pěší korzo, hřiště a zelené plochy jsou určeny nejen místním rezidentům, ale také širší veřejnosti.

Developerská společnost Trigema postaví v pražském Braníku bytový areál, kde bude po dokončení stavby 137 bytů, 15 rodinných řadových domů a několik komerčních jednotek. Stavba projektu, jehož architektem bylo studio Qarta architektura, v těchto dnech začala. Dokončena bude již v příštím roce. Investiční náklady dosahují více než 1,1 miliardy korun.


Areál s množstvím veřejných i soukromých zelených ploch nabídne blokovou pětipodlažní zástavbu dvou bytových domů, jež budou přiléhat k Branickému náměstí a ulicím Ke Krči a Nad Strouhou. V jejich přízemí bude 6 komerčních jednotek, kde jsou navrženy prostory pro obchody a vybrané druhy služeb. Součástí celého komplexu jsou dále 2 čtyřpodlažní viladomy a 15 rodinných řadových domů.

info o projektu

 
Celé území bude protínat centrální pěší korzo se stromořadím, lavičkami a průhledem na Branický pivovar. Jak provozovny obchodů a služeb, tak pěší korzo, hřiště a zelené plochy jsou určeny nejen místním rezidentům, ale také širší veřejnosti. Oddychové veřejné zóny budou přiléhat ke Kunratickému potoku, jenž pozemek projektu z jihozápadní strany ohraničuje.
 
Braník je jednou z tradičních pražských čtvrtí s bohatou historií, odkud je navíc blízko do centra města. Nabídka okolního vyžití i samotná skladba bytů našeho projektu vychází vstříc aktivním rodinám s dětmi. Nebudou zde ale chybět ani menší bytové jednotky,“ komentuje developerský záměr Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.  
 
V bytových domech a viladomech, jejichž provětrávaná fasáda vychází z kontrastu světlé a tmavé barvy, budou byty ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Nejvíce z nich bude tří a dvoupokojových. Nejmenší byt bude mít plochu zhruba 31 m2 a naopak ten největší necelých 120 m2.
 
Jednotlivé byty nabídnou mimo jiné i podlahové vytápění či koupelnové vybavení značky Laufen. Vzhledem k již zaběhlému standardu konceptu Chytrého bydlení se také počítá s rekuperačními jednotkami, přípravou pro inteligentní ovládání bytu a velkými okny s trojskly. Projekt je proto také zařazen do kategorie Chytré bydlení Plus. Ceny bytů budou začínat na necelých 4 milionech korun.
 
Rodinné řadové domy s celkovou plochou okolo 250 m2 se budou vyznačovat zejména rozlehlými zahradami ve velikosti od 200 do 1 100 m2. Svými parametry zaujmou především náročnější klientelu.
 
V podzemních garážích bytových domů bude více než 160 parkovacích stání. Na povrchu jich bude okolo 24. Součástí každého rodinného domu je vnitřní garáž pro jeden či dva automobily. Další stání je na povrchu na vlastním pozemku.
 
Dokončení hrubé stavby projektu, kterou realizuje stavební dcera skupiny Trigema, se předpokládá v únoru příštího roku.

Kolaudace by měla proběhnout na konci léta. K nastěhování budou byty a rodinné domy do konce příštího roku. Další informace o projektu a možnostech nového bydlení lze nalézt na internetové adrese www.bydleni-branik.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.