Úvod Média

Letní sezóna začíná na Monínci již v květnu

05. 05. 2020
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Na své si v okolí přijdou ale i milovníci golfu. V blízkosti areálu najdete golfové hřiště golfové hřiště Čertovo břemeno, které uspokojí nároky každého hráče.

Areál Monínec v pátek 8. května zahajuje letní sezónu. Nejdříve se otevře Aktivity park a poté postupně další služby. S plným provozem se počítá od pondělí 25. května. Součástí nabídky bude navíc nově i animační program, možnost nočního sledování oblohy s komentářem nebo i řízené turistické a cyklovýlety do okolí připravené ve spolupráci s turistickou oblastí Toulava.


Prvním, co si může návštěvník na Monínci během letní sezóny vyzkoušet, je Aktivity park. Tedy především kuličková dráha, která je dlouhá zhruba 100 metrů. Zapomenout nelze ale ani třeba na tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí také lanový park. Vodní maxiskluzavku, jež je také součástí parku a měří rovněž 100 metrů, ocení návštěvníci v případě teplejšího počasí.

Aktivity park, který je umístěn v dolní části areálu na levé i pravé straně od lanovky, bude v první fázi k dispozici od pátku 8. května a dále pak o jednotlivých víkendech, a to vždy od 10.00 do 17.00 hodin. Později postupně již s celotýdenním fungováním. Celodenní vstup je za 490 korun.

V sobotu 16. května bude zahájen provoz teras Hotelu Monínec. Ty nabídnou výhled do údolí Českého Meránu, občerstvení a dále pak také například dětské hřiště s houpačkou, klouzačkou, lezeckou stěnou, pískovištěm či skákacím panákem. Pokud to podmínky umožní, bude zde následně navíc spuštěn provoz venkovního vyhřívaného bazénu s protiproudem a perličkovou lázní.

Od poloviny května pojede rovněž místní lanovka. Sezónu díky tomu odstartuje místní bikepark. Trať Family trail dvojnásobného mistra světa v biketrailu Josefa Dresslera a jeho týmu měří zhruba tři kilometry a nabízí řadu zatáček, vln, malých skokánků, lesní lehce kamenité pasáže nebo i průjezdový tunel. Náročnější sjezd představuje 1,5kilometrová trať přímo na sjezdovce, kde jsou nejen zakopané klopené zatáčky, ale i několik skoků. Kromě jednotlivých jízd bude možné na Monínci koupit rovněž časové. Hodina vyjde na 150 a čtyři hodiny na 350 korun. Celodenní bude stát 420 korun.

„Oproti předchozím rokům navíc pro návštěvníky chystáme několik vylepšení. Pro děti a dospělé to bude například animační program nebo noční sledování hvězd na obloze, které bude doplněno odborným komentářem. Předběžně se počítá také se setkáním s vybranými osobnostmi z oblasti hudby, sportu a dalších nebo turistickými a cyklo výlety do moníneckého okolí. Chybět pravděpodobně nebude ani speciální zasněžovací trip, jenž ukáže všechny možnosti zasněžování, jaké se u nás nabízí, včetně technologie Snowfactory,“ shrnuje novinky Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

Hotel Monínec poskytne ubytování zájemcům od pondělí 25. května. Objednávat si jej lze ale už nyní. Na výběr jsou dvoulůžkové, třílůžkové a třílůžkové pokoje s přistýlkou. Vedle standardních objednávek se nabízí rovněž zvýhodněné ubytovací balíčky. Samozřejmostí bude dále provoz místní restaurace, možnost pronájmu některého z konferenčních sálů či ubytování v sousední depandance Nová Javorka.

K dalším příležitostem pro trávení volného času, které návštěvníci na Monínci bezpochyby ocení, patří půjčovna elektrokol nebo přírodní koupaliště Pilský rybník, kde najdete kromě pláže a hřiště na volejbal menší občerstvení. Od dolní stanice lanovky pak vede naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se tu nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.