Úvod Média

Trigema podpořila 4. ročník Czech Nature Photo

06. 05. 2020
„Když jedete fotit kočku na druhý konec světa, je to vždy trochu, vlastně spíš hodně, sázka do loterie. Ony totiž příliš nespolupracují. Když jsem vloni vedl expedici za pumou do chilského národního parku Torres del Paine, věřil jsem, že tu nádhernou kočku uvidíme. Štěstí a um našeho stopaře stály na naší straně. Věděli jsme o mladé samici nahoře v kopci, ale neměla příliš touhu pózovat. Až těsně před západem slunce na okamžik zvedla hlavu v protisvětle. Byla to klidná, tichá chvíle, kdy končí den. Snad se mi z té atmosféry povedlo trochu zachytit,“ popisuje vznik Fotografie roku 4. ročníku Czech Nature Photo Petr Slavík.

Mezinárodní porota fotografické soutěže Czech Nature Photo, jejímž hlavním partnerem je společnost Trigema, vybrala Fotografii roku z kategorie Savci od Petra Slavíka s názvem „Ve stínu“.  Slavnostní předání cen a zahájení výstavy se konalo online 5. května na sociálních sítích společnosti Czech Photo, která soutěž organizuje.


Proč Fotografii roku získal snímek pumy v protisvětle popisuje předseda poroty Pavel Krásenský: „Jde o netradiční pohled na skrytě žijícího živočicha v jeho přirozeném prostředí. Shoda okolností, světelné podmínky a fotografova kreativita daly vzniknout velmi zajímavé kompozici, která vás hned na první pohled zaujme. Je to přesně ta fotografie, u které si řeknete: „To se nepovede často.“

Odborné mezinárodní porotě předsedal entomolog a fotograf Pavel Krásenský. Dále v porotě zasedli irský wildlife fotograf Peter Delaney, fotograf přírody Vladimír Čech mladší, britský fotograf divoké přírody Rob Cottle a ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený. Do čtvrtého ročníku soutěže Czech Nature Photo se přihlásilo 229 autorů, kteří zaslali porotě k posouzení téměř dva tisíce příspěvků.

Výstava Czech Nature Photo bude otevřena v galerii Czech Photo Centre od 12. května do 28. července každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Trigema aktivity a projektu společnosti Czech Photo dlouhodobě podporuje. Vedle soutěže Czech Nature Photo se jedná samozřejmě také například i o soutěž Czech Press Photo a dále pak také samotný provoz galerie Czech Photo Centre.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.