Úvod Média

Za půvaby léta třeba na Sibiř, nabízí krajská turistická centrála

11. 09. 2020
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. V místním Aktivity park se nabízí například kuličková dráha, která je dlouhá zhruba 100 metrů, tubing, trampolína, lukostřelba, discgolf či lanový park.

Podzim je sice už skoro na dohled, avšak letní počasí zatím nedává najevo, že by se chystalo na odpočinek. Zrovna o víkendu by se podle meteorologů mohlo přímo vytáhnout. Jako nápovědu při rozhodování, jak naložit s volným časem, Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního ruchu ve čtvrtek nabídla tři tipy na příjemné letní výlety do různých končin kraje.


I když slibuje trojici letních výletů, jedna z destinací zní poněkud mrazivě. Monínec. Místo proslavené jako středočeská základna zimních sportů, které se navíc nachází v oblasti jižně od Prahy označované jako Česká Sibiř. Bílá zima zde podle slov Dlouhé skutečně nabídne spoustu zážitků – avšak ani v ostatních ročních obdobích nuda na Monínec nepatří. „Součástí areálu je Aktivity park, kde na lanové dráze prověříte svoji zdatnost, na kuličkové dráze si užijete spoustu legrace – a smích vás zajisté neopustí ani při psích kusech na trampolínách,“ láká Dlouhá k rozmanitému vyžití. S dodatkem, že pokud bude opravdu vedro, lze si návštěvu zpestřit osvěžením na vodní skluzavce. Milovníkům jízdy na kole pak doporučuje nejen místní bikepark, ale i cyklostezky v okolí areálu.

Zdroj: Denik.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.