Úvod Média

Očekáváte zvýšení zájmu o nájemní bydlení? Kterou skupinu lidí tato forma bydlení nejvíce oslovuje?

02. 10. 2020
Marcel Soural vystudoval Stavební fakultu ČVUT Praha. Je zakladatelem a v současné době jediným akcionářem a ředitelem společnosti Trigema a.s. (založena v r. 1994), která je developerskou skupinou s vlastní stavební společností a s vlastním firmou na správu budov a facility management. Je členem správní rady Centra Paraple o.p.s., členem správní rady ARTN a členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema


Poptávka po nájemním bydlení může ještě růst. Zejména tam, kde jsou relativně vysoké příjmy a současně nedostatek nových bytů na trhu. Tedy například v Praze a Brně. Tato forma bydlení je vyhledávána především singles, studenty, mladými rodinami, střední třídou, jež finančně nedosáhne na vlastní byt. A samozřejmě těmi, kteří v uvedených městech pracují, trvalé bydliště však mají jinde. Pro řadu privátních investorů do nájemního bydlení jsou zajímaví rovněž manažeři, podnikatelé a cizinci. Nájemní bydlení přesto zůstane pouze jednou z alternativních forem bydlení. Vlastnické bydlení je u nás hluboce zakořeněné a bude tomu tak i v budoucnosti.

Zdroj: Ekonom - příloha

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.