Úvod Média

V Karlíně roste dům podle návrhu sochaře Černého

08. 10. 2020
Hrubá stavba budovy Fragment bude hotová do konce příštího roku. Kolaudace stavby a uvedení budovy do provozu proběhne na podzim roku 2022.

Developerská společnost Trigema zahájila stavbu nového bytového domu Fragment v pražském Karlíně, který navrhli sochař David Černý a architektonické studio Qarta.


Projekt za 1,25 miliardy korun vyroste přímo naproti historické budově Invalidovny a parku Kaizlovy sady. Nabídne 140 bytů s dispozicemi od 1+kk až po mezonety se střešními terasami a výhledy na Pražský hrad. Devítipodlažní dům by měl mít na různých místech různou výšku. V přízemí bude park a prostory pro obchody a služby. V podzemí umístí firma garáže a sklepy. Trigema počítá s tím, že byty ve vyšších podlažích vyčlení pro nájemní bydlení. Celý objekt bude podpírán sochami či jejich částmi z dílny Davida Černého. Ten s Trigemou v minulosti spolupracoval například na technologicko-informačním centru Cyberdog u stanice metra Nové Butovice.
 
Zdroj: Hospodářské noviny

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.