Úvod Média

Monínec zahájí letošní lyžařskou sezonu v neděli 15. listopadu

12. 10. 2020
Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délku 1200 metrů. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva.

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí lyžařskou sezonu v neděli 15. listopadu. Letošní program bude zaměřen hlavně na rodiny s dětmi, areál dodržuje hygienická opatření, aby byla návštěva bezpečná.


ČTK to za provozovatele řekl Radek Polák.

Sezonu zahájí večerní lyžování. Pokračovat bude v pondělí 16. a úterý 17. listopadu vždy od 9:00 do 16:00. „V prvních týdnech pak bude na Monínci zimní sezóna zájemcům otevřena pro večerní lyžování standardně každé úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu. S denním lyžováním se počítá vždy od pátku do neděle,“ uvedl Polák.

Celý rok se Monínec věnuje hygienickým opatřením. „Jde například o pravidelné a důkladné větrání a každodenní dezinfekce, včetně kritických míst, jako jsou kliky, umyvadla a toalety. Dále to je nutnost rozestupů návštěvníků či pravidelná dezinfekce pracovních oděvů zaměstnanců areálu,“ uvedl Polák.

Hygienická opatření zavedl Monínec i před letní sezonou. „Na jaře jsme museli zajistit provoz areálu tak, aby byly všechny hygienické standardy pro letní sezónu dodrženy. To se nám vyplatilo. Například hotel byl po většinu letních dní plně obsazený. Ještě více to platí pro zimní sezónu. Návštěvnost areálu je během těchto měsíců ještě vyšší,“ řekl ředitel areálu Jaroslav Krejčí. Míní, že Monínec zaplní své ubytovací kapacity i v zimě.

Výrobu sněhu na Monínci umožňuje technologie Snowfactory, kterou má areál poslední čtyři roky. Snowfactory produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Proto může areál nabízet lyžování dříve než jeho konkurenti.


V hlavní sezóně bude stát dospělý skipas na celý den u pokladny 670 korun, ve vedlejší 570 Kč a v předsezóně 540 korun. Přes e-shop budou skipasy levnější.

Na sezonu se připravují i další lyžařské areály ve středních Čechách, celkem jsou zde čtyři. Kromě Monínce jde o Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy, Kvasejovice na Příbramsku a Chotouň u Prahy.


Zdroj: Seznam.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.