Úvod Média

Začínají přípravy na lyžařskou sezonu

22. 10. 2020
Monínecký areál zahájí zimní sezónu již v neděli 15. listopadu. Zařadí se tak opět k prvním střediskům u nás, kam bude možné vyrazit na lyže nebo snowboard. Na své si zde přijdou zejména rodiče s dětmi.

Přestože je teprve 21. října a většina horských středisek se teprve připravuje na nadcházející zimní sezonu, na Monínci na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje se už zasněžuje. Speciální technologie tamnímu areálu umožňuje vyrábět technický sníh i v teplotách výše nad nulou.


Každé dvě hodiny zdolává ledový kopec. Ve dne i v noci. Míra Kubišta na Monínci vyrábí sníh. Už třetí sezonu.

Míra Kubišta:
Chodíme kontrolovat, jak nám sníh sype, jakou trasou, jak dělá hromady.
Tady sněží už 10 dní. A další čtyři týdny ještě bude. Všechno díky technice.

Jaroslav Krejčí, výkonný ředitel, areál Monínec:
Voda projde mrazákem, ventilátorem ji dopravíme nahoru, z toho vznikají ledové šupiny, které po nasátí vlhkosti se stávají sněhem. Teď budeme 10 dní zasněžovat směrem nahoru k těm sloupům, pak to otočíme a sněžíme dolů na nástup kotvy, dva dny předem na to nastoupí rolby, roztáhnou to po celé sjezdovce.

První lyžaři se tady budou moci svést 15. listopadu. Sezonu zahájí večerním lyžováním. Za zimní sezonu sem přijede i 100 tisíc lyžařů. I tady proto řeší hygienická a bezpečnostní opatření.

Jaroslav Krejčí, výkonný ředitel, areál Monínec:
Aby obsluha byla správně ochráněná, aby byla všude dezinfekce, abychom dodržovali rozestupy, tento semafor máme připravený, furt si říkáme, že je to sport, pohyb v přírodě. 723 metrů nad mořem nejsou žádné hory. Symbolický kousek z nich tu ale mají, tuhle chalupu, která posledních 150 let stávala na vrcholu Sněžky.

Zdroj: Česká televize

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.