Úvod Média

Lyžařská střediska

09. 12. 2020

Na lyžování jsme na Monínci již připraveni. Původně jsme počítali, že sezónu spustíme už 15. listopadu. A to na horním úseku hlavní sjezdovky, který obsluhuje vlek kotva.

Redaktorka České televize Kristýna Kolovrátková v Areálu Monínec:
Projet se po zasněženém svahu se tady zatím můžou jen zaměstnanci, i když sníh je ještě dost zledovatělý. Stejně jako další zimní střediska i tento skiareál teď každým dnem čeká na povel vlády.


Jaroslav Krejčí, ředitel skiareálu Monínec:
Když řekne: otevíráme v pátek, tak teď tady dole vidíme rolby, tak na to skočí, za dva dny je to rozhrnuté a může se lyžovat.

Kristýna Kolovrátková:
Svah zasněžují už od poloviny října a první návštěvníky tady chtěli přivítat před měsícem. Místo toho sčítají ztráty. Třeba provoz tohoto stroje vyjde na jeden den na 25 tisíc korun.

Miroslav Kubišta, zasněžovač:
Je to sníh, který vypadá jako rozbité sklo, ale je to v podstatě drcený led. Je to podchlazené na 5 stupňů, takže to vydrží i v plusových teplotách.

Zdroj: Česká televize

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.