Úvod Média

Monínec spustí provoz již v pátek 18. prosince

16. 12. 2020
Nabídka Areálu Monínec pro zimní sezónu 2020/2021
 
 
Sjezdovky a další tratě

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délku 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je navíc i 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.


 
Půjčovny lyžařského vybavení, skipark a dětská herna

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale také půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna Intersportu. V budově M2 najdou návštěvníci také moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí.

 

Školní skipark je nalevo od lanovky. Je mimo jiné vybavený jezdícím pásem a navazujícím vlekem poma. Součástí skiparku je i menší půjčovna lyžařského vybavení. Skipark slouží klientům lyžařské školy.
V horní části areálu je vedle Hotelu Monínec depandance Nová Javorka, kde je také zázemí pro horní lyžařskou půjčovnu a lyžařskou školu.


 
Pro běžkaře 

Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.


Večerním ježděním od 18.00 do 21.00 hodin odstartuje v Areálu Monínec jedno z prvních lyžování v Česku pro veřejnost. Na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje se bude poté lyžovat během víkendu vždy od 9.00 do 16.00 hodin. Každodenní provoz bude v areálu rovněž během vánočních svátků.

 
„V první fázi se bude opět jezdit na 500 metrů dlouhém úseku, jenž obsluhuje vlek kotva a dále pak také na kratší sjezdovce pod hotelem. Následně chceme otevřít celou hlavní sjezdovku, která je dlouhá 1,2 kilometru. Na start sezóny jsme připravení, zasněžování jsme spustili již v polovině října“, vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

Výrobu sněhu umožňuje technologie Snowfactory, kterou je areál vybavený poslední čtyři roky. Snowfactory produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Ten současně vytváří kvalitní podklad pro další zasněžování. Proces jeho výroby se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu.

 

V hlavní sezóně bude stát dospělý skipas u pokladny 670 korun. Zvýhodněná cena přes e-shop bude v tom případě 620 korun. Dětský skipas u pokladny vyjde na 490 korun. Při nákupu přes e-shop to pak bude 480 korun.

 

Areál se během zimní sezóny zaměří především na rodiny s dětmi. Nabídne jim lyžařskou školu, ale i dětskou hernu Moniště, kde se budou moci děti po výuce zabavit. Díky tomu si budou mezitím moci rodiče sami v klidu užít hlavní moníneckou sjezdovku.

 

Lyžařská škola je u spodní stanice lanovky. Je vybavena mimo jiné 100 metrů dlouhým pohyblivým kobercem a 200 metrů dlouhým vlekem poma. Součástí skiparku je také budova s pohodlným zázemím a půjčovnou vybavení pro klienty lyžařské školy. Dětská herna Moniště bude přístupná dětem všeho věku od momentu, kdy bude zahájen provoz lanovky. Je umístěna v budově M2 u spodní stanice lanovky. Herna je rozdělena do několika zón zaměřených na kreativitu, pohyb a odpočinek.

   

Po celou sezónu se organizační tým areálu ve zvýšené míře zaměří na opatření spojená s pandemií koronaviru. Jedná se například o každodenní dezinfekci, včetně kritických míst, jako jsou kliky, umyvadla a toalety. Dále to bude nutnost rozestupů návštěvníků, včetně využití rozřazovacích plůtků u nástupů na vlek i lanovku či pravidelná dezinfekce pracovních oděvů zaměstnanců areálu.


„Fakt, že můžeme spustit provoz areálu, nikoliv však ubytovacích a gastro kapacit nás samozřejmě omezuje. Na druhou stranu jsme rádi, že se konečně návštěvníkům alespoň zčásti otevřeme. Věříme, že v následujícím období budou moci fungovat i další naše zařízení,“ dodává Krejčí ml..
 
 Další informace o Areálu Monínec lze nalézt na www.moninec.cz.  

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.