Úvod Média

Vyrazte na běžky do míst, kde to ještě neznáte

05. 01. 2021
Běžkařské stopy na České Sibiři udržuje Společenství obcí Čertovo břemeno, nikoliv tým Areálu Monínec.

Koronavirus nás nedostane! Deník Metro vybral nejlepší běžecké tratě v západní polovině Česka. Vyrazte a dýchejte zhluboka, protože v přírodě vládní restrikce co? Ano, neplatí!


Pro Pražáky je Monínec za rohem, takže stačí hodit lyže a boty se svačinou do auta a jedem. Na většině úseků jsou vyfrézované dvě stopy a pás na bruslení mezi nimi. Běžkařské tratě na České Sibiři v okolí Monínce se vyznačují spíše mírně zvlněným profilem. Jednotlivé trasy jsou značeny oranžovými směrovými tabulkami a vedou po loukách, okolo polních remízků nebo lesem. Nejedná se tedy o extrémní výlety. Běžky v okolí Monínce bývají proto také vyhledávány i rodinami s dětmi. Jezdí se zde především takzvaně „na pohodu“.

No a pokud si budete chtít užít trochu něco jiného než běžkaření, vydejte se na skialpový okruh přímo v Areálu Monínec. Kudy a kam? Přístup do Jetřichovic a dále do skiareálu Monínec. Odtud podle mapy pod elektrickým vedením doleva přes dva kopečky v lese. Sjezd na lesní cestu zhruba na kótu 525 m n. m. u potoka. Odtud podél potoka po lesní cestě začínáme stoupat až ke křižovatce. Na křižovatce doprava a vzhůru do lesa v azimutu na horní stanici lanovky. Od horní stanice sjezd zpět po sjezdovce nebo variantně v okolí podle stavu sněhu k parkovišti.

Zdroj: Metro

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.