Úvod Média

V sobotu na Monínci začíná letní sezóna

27. 05. 2021
Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře a Českého Meránu a je proto ideálním stanovištěm pro výlety s přáteli či rodinou. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Pro vášnivé bikery je zde bike park. Na své si přijdou i milovníci golfu. V bezprostřední blízkosti areálu najdete golfový areál Čertovo břemeno. Monínec s.r.o je člen koncernu Trigema a.s.

V sobotu 29. května se veřejnosti otevírá Areál Monínec, který návštěvník najde na pomezí Středo- a Jihočeského kraje. V provozu bude nejen místní lanová dráha, ale také Aktivity park. Občerstvení nabídne terasa Hotelu Monínec.


Letní sezóna v Areálu Monínec začíná. Jedním z lákadel bude Aktivity park, který letos přichází hned s několika novinkami. Na návštěvníky čeká nová kuličková dráha, která má dvě paralelní dráhy spojující se na konci v jednu. Dráha je dlouhá 20 metrů. Ve vodním světě, který bude v provozu od startu letních prázdnin, pak návštěvníci najdou nádrže s vodou a korýtka, kde si zejména menší děti mohou pouštět vodu nebo měnit její průtok. 
Součástí toho, co lze v Aktivity parku už nyní vyzkoušet, jsou bungee trampolíny, tubing, lukostřelba, lanový park nebo půjčovna elektrokol, koloběžek a paddleboardů. Dále je zde disc golf, prak, hod kroužkem či nově instalovaný xylofon. Ze začátku bude Aktivity park otevřený o víkendech od 10.00 do 17.00 hodin. Později se počet dnů rozšíří. Celodenní vstupné je za 550 korun.
Loňské léto jsme měli jednu z nejvíce navštěvovaných sezón. Možnosti cest do zahraničí zůstávají stále omezené. Věříme proto, že si k nám i letos najdou cestu ti, kteří u nás třeba ještě nebyli, ale samozřejmě rovněž stálí hosté. Navážeme na animační programy a čtvrteční pravidelné podvečery z loňska, současně ale chystáme několik novinek,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel celého areálu.   
Výletníci a další návštěvníci se tu mohou svézt i místní lanovkou, navštívit poštovnu, která byla dříve umístěna na naší nejvyšší hoře Sněžce a pokračovat pěšky dále směrem do vesnické památkové rezervace Ounuz či blízkou Javorovou skálu – nejvyšší vrchol místní oblasti. Lanovka bude sloužit i pro fungování místního Bike parku. V prvním období bude lanová dráha v provozu o víkendech od 10.00 do 12.30 a od 13.30 do 17.00 hodin a dále pak ve středu od 15.00 do 19.00 hodin.
Občerstvit se návštěvníci během víkendů mohou na terase Hotelu Monínec, a to vždy od 11.00 do 18.00 hodin.
Během léta se postupně otevřou i další atrakce areálu. Přímo pod hotelem je nové dětské hřiště, především ale vyhřívaný bazén s protiproudem a perličkovou lázní. Bazén, u něhož je navíc Café Bar Terasy, má rozměry 10 × 8 metru.
V případě teplejšího počasí pak bude k dispozici 100 metrů dlouhá vodní maxiskluzavka, která je součástí Aktivity parku nebo blízký Pilský rybník. Kromě příjemného ležení je u rybníka písečná pláž a hřiště.
V Aktivity parku bude v době letních prázdnin probíhat větší část týdenního animačního programu pro děti, který se osvědčil už loni. Kromě jednotlivých atrakcí parku se tu budou odehrávat pravidelné rozcvičky a další program. Skupinu dětí opět povedou zkušení vedoucí.
Novinkou, která se dotkne rovněž části animačního programu, budou letos na Monínci tematické dny. Ty budou svým zaměřením evokovat různé země – například Francie, Itálie či Řecko. V plánu je proto mimo jiné i výuka slovíček a her, jež jsou pro každou ze zemí typické. Večer pak budou následovat večeře, které s kuchyní každé ze zemí budou souviset, a večerní moderovaná zábava.
Během prázdnin bude většina čtvrtečních večerů v Areálu Monínec patřit speciálnímu programu S hvězdami o hvězdách. Na úvodní minidisco a soutěže o ceny naváží koncerty známých interpretů, promítání videí o vesmíru a hvězdách a bude li příznivé počasí, pak také sledování monínecké noční oblohy dalekohledem. Vstup na tyto akce, které jsou určeny ubytovaným i dalším návštěvníkům, bude zdarma.
Během tohoto léta by se na Monínci měly každé pondělí konat navíc také komentované prohlídky Snowfactory.  Technologie je sice určena především pro zimní sezónu, pozornost si ale rozhodně zaslouží i během teplých dní. Jedná se totiž o unikátní systém, který umožňuje výrobu sněhu, i když je venku nad nulou. Tento sníh pak tvoří kvalitní podklad pro další zasněžování, jímž je areál vybavený. Monínec byl prvním evropským střediskem, kde se tímto systémem začal v tak masivním měřítku vysněžovat sjezdařský areál. 
Vedle standardního programu se budou na Monínci pro veřejnost konat i další akce: 10. července to bude například KamzíkFest. Během dne nabídne hudební vystoupení interpretů dětské scény či dětskou kapelu Čiperkové. Chybět nebude ani pohádkový Kamzíkles plný kouzelných bytostí a zábavných úkolů a tvořivá dílna. Vyvrcholením bude podvečerní koncert písničkáře Pokáče a skupiny Mirai.
 
Aktuální informace o akcích a nabídce Areálu Monínec naleznete na internetové adrese www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.