Úvod Média

Nový parkovací dům v Nových Butovicích postaví Trigema ve sdružení s Metrostavem

08. 12. 2021
Nový parkovací dům v Nových Butovicích vytvoří 379 parkovacích míst a pomůže vyřešit složitou situaci s parkování u metra Nové Butovice, kam míří mnoho dojíždějících z okolí. Celkem 197 stání bude určeno místním obyvatelům.

Slavnostním poklepáním na základní kámen zahájila Trigema ve sdružení zhotovitelů s Metrostav DIZ s.r.o. výstavbu nového parkovacího domu pro 379 aut u stanice metra Nové Butovice.


Parkovací dům v ulici Petržílkova, jehož výstavba byla oficiálně zahájena v úterý 7. prosince 2021, bude mít celkem šest podlaží, ve kterých vznikne prostor pro celkem 379 aut. Z toho 197 stání bude určeno jako P+R, kde bude také vyhrazen prostor pro imobilní řidiče, a dvanáct stání bude k dispozici pro nabíjení elektromobilů, a 182 parkovacích míst pak bude v budoucnu sloužit rezidentům, kteří dlouhodobě trpí nedostatkem možností parkování ve svém okolí. I zde budou místa vyhrazená pro invalidy a dále celkem osm stání pro motorky. Součástí projektu budou i cyklostojany pro celkem 20 kol.

„Baví nás dělat věci, které mají smysl a pomáhají vyřešit potíže, třeba s parkováním nebo dopravní situací V případě nového parkovacího domu nás to těší dvojnásob, protože v Nových Butovicích působíme a sídlíme a těší nás zlepšovat okolní prostor,“ říká Radim Šponar, výkonný ředitel společnosti Trigema Building.

Kolaudace nového parkovacího domu, uvedení do provozu a předání do správy městské organizace Technická správa komunikací, a.s. je plánováno do poloviny roku 2023. Náklady na vybudování parkovacího objektu jsou 292,7 milionů korun bez DPH.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.