Úvod Média

Výstavba projektu Lihovar právě začíná

30. 06. 2022

Přesně 19. května byla netradičním poklepáním na základní barel slavnostně zahájena výstavba první etapa projektu Lihovar.

Skutečné pracovní zahájení výstavby proběhlo už o několik týdnů dříve, ale fakticky začala výstavba nové čtvrti už v loňském létě. Právě tehdy jsme totiž jsme zahájili demolici původního poničeného areálu a rekonstrukci krásné, památkově chráněné, historické budovy Varny, ve které vznikne pětipatrová galerie moderního umění.


Unikátní rezidenční komplex, který vyroste na místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové, nabídne ve třech etapách více než 550 bytů s dispozicemi od malých 1+kk až po luxusní velkorysé 5+kk se střešní terasou a vířivkou. Zelené střechy Lihovaru budou přístupné všem obyvatelům, a kromě úchvatných výhledů nabídnou i zelený park s lavičkami a herními prvky pro děti, místa na grilování či venkovní kuchyň. Právě střechy se tak stanou místem pro relax od starostí všedních dnů.

Lihovar, to je neobyčejný koncept, kdy bydlení není „pouhým“ obytným prostorem, ale každodenním zážitkem. V areálu najde své místo pětipatrová galerie Davida Černého, eventový prostor pro kulturní akce i vlastní velkorysý foodmarket, který nabídne autentickou světovou gastronomii. Součástí areálu bude i zelený vnitroblok s dětskými herními prvky, mateřská škola, supermarket a drogistický řetězec i lokální obchůdky či kavárny a bistra.

Lihovar není jen bydlení, ale místo, které otevře dveře zážitkům a snům.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.