Úvod Média

Trigema vstupuje do portálu Cenová mapa

19. 08. 2022
Investiční skupina Trigema miliardáře Marcela Sourala výrazně posiluje na poli analýzy realitního trhu. Koupila většinový podíl ve Společnosti pro Cenové mapy ČR, která provozuje portál CenovaMapa.org. Ten úzce spolupracuje s poradenskou firmou Deloitte a je předním poskytovatelem dat o nemovitostech a jejich cenách v Česku

Trigema pod svá křídla získává už druhou společnost zabývající se daty o nemovitostech. Tou první je datový startup Flat Zone, který vznikl přímo pod Trigemou a který agreguje nabídku novostaveb na českém a slovenském trhu a zároveň provozuje vlastní analytickou aplikaci Data Studio. Skupina tak podle slov Marcela Sourala bude provozovat největší platformu o realitních datech na českém trhu.


„Naší vizí je zejména zvýšit transparentnost dat na českém realitním trhu, která stále není vysoká, a zjednodušit uživatelům práci s těmito daty. Zároveň vycházíme vstříc stále větší poptávce o datové analýzy a služby z řad firemních klientů i jednotlivců,“,“ říká Marcel Soural s tím, že hlavním cílem nové akvizice bude narovnat trh, vyvíjet nástroje pro digitalizaci realitního trhu a digitalizaci hypoték a ve spolupráci s Deloitte poskytovat relevantní data o nemovitostech a interpretovat je.

Společnost pro Cenové mapy ČR se nově přejmenuje na Dataligence, přičemž nový název postupně nahradí i značku CenovaMapa.org.

„Portál CenovaMapa.org jsme dlouhodobě sledovali, líbila se nám komplexnost jejich dat. A protože i my se datům prostřednictvím Flat Zone velmi intenzivně a dlouho věnujeme, spojení nám dávalo smysl. Developeři i banky totiž potřebují správná a důvěryhodná data a nástup digitalizace oblast bankovnictví a ani realitní trh nemine,“ vysvětluje Soural.

Zároveň dodává, že startup Flat Zone nekončí a akvizice neznamená jeho přímé propojení s nově pořízeným portálem. Oba projekty budou fungovat samostatně a mít na starosti trochu jiný segment. „Navzájem ale budou využívat svá data a data Trigemy,“,“ doplňuje Soural.

„Propojení lidí z Cenové mapy, Trigemy, Flat Zone a Deloitte nám umožňuje vytvořit jedinečnou a unikátní platformu vědomostí, zkušeností a dat, jaká v Česku reálně nemá obdoby,“,“ dodává Milan Roček, majitel firmy Hyposervis, která portál CenovaMapa.org založila a ve spolupráci s poradenskou firmou Deloitte ho provozuje. Hyposervis bude nově držet podíl 49 procent.

Společnost pro Cenové mapy ČR se v posledních pěti letech stala jedničkou v oblasti poskytování dat pro online oceňování nemovitostí, vyvinula vlastní valuační modely pro oceňování bytů, dodává data i digitální nástroje celé řadě bank a developerských firem.

„Hledali jsme partnera, který rozumí dobře trhu nemovitostí, zejména novým bytovým projektům, je technologicky zaměřený na práci s daty a je kapitálově silný pro realizaci ambiciózních digitálních projektů. Kapitálový vstup skupiny Trigema nám umožní v ještě větší míře rozvíjet nástroje pro digitalizaci českého bankovnictví a současně se zaměřit na vývoj nástrojů pro běžné klienty,“,“ komentuje transakci Roček.

Od akvizice si Trigema slibuje, že pod jednou investiční skupinou propojí agregátor nabídek nových developerských projektů, nejrozsáhlejší databázi o nemovitostech pro bydlení z dat katastru i data o skutečných prodejních cenách za posledních 25 let.


Zdroj: Forbes

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.