Úvod Média

Praha dokončila stavbu moderního parkovacího domu v Nových Butovicích pro 380 aut.

23. 06. 2023
Praha dokončila stavbu moderního parkovacího domu v Nových Butovicích pro 380 aut. Na projektu jsme se podíleli i my.

Hlavní město dnes slavnostně otevřelo nové kryté parkoviště u stanice metra B Nové Butovice v Praze 13 na jehož výstavbě se ve sdružení podílela i Trigema Building z naší skupiny.


Parkovací objekt v ulici Petržílkova vznikal poslední rok a půl na místě původního povrchového parkoviště. Nový objekt s celkovou kapacitou 380 parkovacích stání nabízí 200 míst v rámci celoměstského systému záchytných parkovišť typu P+R a dalších 180 stání je určeno rezidentům. Oproti původní parkovací ploše se tak kapacita navýšila více než 3,5násobně. V rámci parkoviště jsou instalovány čtyři nabíječky pro elektromobily, dvě slouží pro rezidenty, dvě následně pro ostatní návštěvníky, přičemž parkoviště je připraveno pro vybudování až 33 nabíječek pro elektromobily.

Parkoviště pomůže řešit současné problémy s parkováním v oblasti a zároveň přispěje ke snížení množství dopravy v okolních ulicích i ke zlepšení životního prostředí, neboť se sníží množství emisí a hlučnost. Celkově vybudování parkoviště stálo 343 milionů korun.Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.