Úvod Média

Unikátní nájemní dům Fragment v pražském Karlíně je oficiálně dokončený

29. 06. 2023
Originální stavba, která od počátku vzniká jako symbióza mezi architekturou, uměním a rezidenčním developmentem je po šesti a půl letech dokončená.

Fragment představuje novou kapitolu nájemního bydlení a je výsledkem spolupráce developera Trigema s architektonickým studiem Qarta architektura a umělcem Davidem Černým. Za netradiční fasádou stavby vytvořenou z dynamicky členěných rozpixelovaných bloků je k dispozici 140 designově zařízených bytů k pronájmu.


Fragment je projektem prémiového nájemního bydlení, který nabízí 140 nevšedních a plně vybavených bytů k pronájmu s dispozicemi od 1+kk až po velkorysé mezonety se střešními terasami. Kromě designově vybavených bytů slibuje nájemní bydlení ve Fragmentu i naprosté pohodlí a žádné starosti spojené s domácností. Nájemci mohou využít nejen služeb recepce a správy objektu, ale i obstarání dalších potřeb, jako je běžná údržba bytu, větší opravy, úklid nebo třeba doručování zásilek. „Fragment má ambici přepsat kapitolu nájemního bydlení v Česku. Svým propojením umění a designu jak v exteriérech, tak v interiérech, přidanými službami a vysokým standardem široce přesahuje hranici „obyčejného“ rezidenčního bydlení a je vlajkovou lodí našeho konceptu Developer Of Different, který představuje snoubení architektury, umění, technologií a udržitelnosti“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Podmanivý parter nabízí mix obchodů a služeb jako je kavárna The Miners s pekárnou, fitness club Next.Move, restaurace Bowlers, květiny, drogistický řetězec DM a mnoho dalšího.

Dům podpírají čtyři monumentální ikonické sochy od českého umělce a sochaře Davida Černého – ruka, noha, dlaň a žena. Sochy jsou vyrobeny z ušlechtilé chromniklové nerezavějící oceli se zrcadlově leštěným povrchem a ve spojení s budovou Fragmentu symbolizují lidské společenství, jeho schopnost vzájemně se podepřít a sílu, kterou má lidská sounáležitost

„Naší vizí bylo od začátku propojit prostřednictvím projektu Fragment kvalitní architekturu a moderní umění s každodenním životem a dostat metropoli opět na výsluní novodobého stavitelství. Chceme dělat originální, funkční a užitné stavby, které zanechají poselství budoucím generacím, a možná taky trochu provokují. Provokace v architektuře je potřeba a výjimečná lokalita Rohanského nábřeží si o unikátní počin přímo říkala,“ vysvětluje Marcel Soural.

Lilith

Fragment není nepřehlédnutelný pouze ikonickými sochami, které dům podpírají, ale i svou architekturou.„Budova je tvořena netradičními, rozpixelovanými plochami bloků, tedy fragmentů, jež jsou následně vrstveny do funkční struktury a zapadají tak do kompaktního celku. Jak z pohledu exteriéru, tak prostřednictvím výjimečně řešených interiérů souzní stavba se svým názvem. Odráží „fragmenty času“, tedy spojení přítomnosti, minulosti a budoucnosti, „fragmenty životů“ jejich obyvatel i „fragmenty umění,“,“ vysvětluje Jiří Řezák, partner studia Qarta architektura.

Projekt nájemního bydlení Fragment vyniká nejen architekturou a službami, ale i důmyslným řešením dispozic a technologickým vybavením v souladu s vysokými standarty konceptu Developer Of Different. Bydlení ve Fragmentu se nese v duchu těch nejmodernějších řešení pro maximální komfort. Technologické vybavení všech jednotek zahrnuje vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení.

Samotná stavba nevznikla jen jako neobyčejná architektonická dominanta, ale i jako objekt, který maximálně využívá moderní řešení pro výstavbu. Využité technologie tak zahrnují například tepelná čerpadla země–voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby a zelené střechy s vegetací.

Kolaudace stavby probíhala postupně v průběhu prvního a druhého čtvrtletí roku 2023.


Více informací o projektu Fragment


Investor: Trigema
Developer: Trigema
Generální dodavatel: Trigema
Architekt: Quarta Architektura ve spolupráci s Davidem Černým
Sochy: David Černý
Realitní agent: Svoboda & Williams, CBRE
Provozovatel: Trigema
Interiéry a design: Henceforth., Lucie Nováková
Obrazy: Petr Kryštůfek
Strategie komunikace: Henceforth.

Stavba se nachází v Sokolovské ulici, Praha 8 – Karlín. Bytový dům má 140 jednotek o dispozicích od 1+kk až po 4+kk, v nejvyšších patrech jsou také mezonety. V přízemí se nachází 15 retailových jednotek a prostor Galerie Czech Photo Fragment. Stavba byla zahájena v 10/2020 a kolaudována v 03-06/2023, stavba byla dokončena v červnu 2023. Trigema jako developer dům dokončila včetně interiérů, tedy do úplného provedení bytů včetně kompletního vybavení. Celková investice do projektu činila 1,5 miliardy korun.


Představení projektu zde: www.frgmnt.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.