Úvod Média

Monínec má stometrovou kuličkovou dráhu

03. 06. 2019
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Na své si přijdou i milovníci golfu. V blízkosti areálu najdete golfové hřiště golfové hřiště Čertovo břemeno, které uspokojí nároky každého hráče.

Tam, kde v zimě instruktoři učí děti lyžovat, stojí 100 metrů dlouhá kuličková dráha. Areál Monínec na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje připravil novinky pro letní sezonu. Dřevěná dráha pro kuličky není jediným lákadlem. Další novou atrakcí bude maxiskluzavka dlouhá přibližně sto metrů. „Její provoz zahájíme v průběhu června. Areál chceme co nejvíce otevřít veřejnosti. Zejména pak rodinám s dětmi. Tomu odpovídá skladba nových aktivit,“ upřesnil ředitel střediska Jaroslav Krejčí.


Vstupné do Aktivity parku vyjde na 490 korun a zahrnuje lukostřelbu, lanový park, junior park, discgolf, tubing, bungee trampolíny i maxiskluzavku.

Další novinky přijdou na řadu v červenci. Pod hotelem Monínec se otevřou terasy s bazénem a výhledy do okolí, jejichž vybudování vyšlo na 15 milionů korun. Na Pilském rybníku, který leží nedaleko areálu, rozšíří nabídku zábavy aquazorbing a paddleboardy.

„Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Kromě těchto novinek tady funguje bikepark, který nabízí vyžití pro zkušené borce i začátečníky. Jim slouží family trail, který měří tři kilometry,“ doplnil mluvčí areálu Radek Polák.

Letní aktivity na Monínci

Aktivity park - areál u dolní stanice lanovky nabízí lukostřelbu, lanový park, junior park, discgolf, tubing, bungee trampolíny, maxiskluzavku. Bikepark - od horní stanice lanovky se vinou trasy pro zkušené bikery i začátečníky. Navrhoval je Josef Dressler. Pilský rybník - aquazorbing, půjčovna paddleboardů, koupání, dětské hřiště, volejbal, nohejbal.

Zdroj: MF Dnes

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.