Úvod Média

Kvalitní lyžování nenabízejí jenom hory. Na středočeském Monínci se budete cítit jako na Sněžce

27. 01. 2020
Areál nabízí jak denní, tak večerní lyžování. U dolní stanice lanovky je pokladna skipasů, ale také hlavní půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport.

Lyžařský areál Monínec nám představil jeho ředitel Jaroslav Krejčí spolu s instruktorem Alešem Machem.Kdo si chce zalyžovat, nemusí nutně jezdit na hory. Například ve středních Čechách nabízí skvělou možnost zimních radovánek Ski Areál Monínec. Nachází se na hranici Jihočeského a Středočeského kraje a lyžaři se do něj sjíždějí ze širokého okolí. Na své si tam přijdou jak vyznavači jednodenního lyžování, tak i ti náročnější, kteří si rádi pobyt prodlouží a spojí ho třeba i s nějakým tím wellness.

Pro lyžaře i snowboardisty je na Monínci k dispozici několik sjezdovek. Velká sjezdovka je dlouhá 1 200 metrů a náročností je na úrovni červené a modré. Pohodlnou cestu na vrchol zajištuje čtyřsedačková lanovka a v horní části velké sjezdovky 600 metrů dlouhá kotva. Připraveno je i kvalitní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty. V areálu je také restaurace, apartmány a hotel. Díky nejmodernějšímu zasněžování je tam možné lyžovat i v době, kdy jinde už vytáhli kola. Celý svah je navíc osvětlený, a tak si lyžaři mohou užívat i večerní lyžování.

 

Areál disponuje kompletním vybavením pro zimní sporty. Najdete tu moderní půjčovnu, skiservis a prodejny sportovních doplňků. Lyžovat se tu naučí každý. K dispozici je několik lyžařských škol, které se věnují dětem i dospělým, čehož hojně využívají i senioři. Od věku 70 let tu má každý celodenní lyžování za symbolických 10 korun. U horní stanice lanovky pak čeká navíc jedna místní rarita. Nově tam byla přemístěna historická budova poštovny z konce 19. století, která kdysi stávala na vrcholu Sněžky. Dovnitř se sice podíváte jen v letní sezoně, ale i tak dodává stavba Monínci skutečnou horskou atmosféru.

Zdroj: Český rozhlas

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.