Úvod Média

3GEMA: Ochutnejte Karlín 1. část

16. 12. 2020

Oblast Karlína je protkána mnoha zajímavými místy, kde můžete strávit příjemný den. Vybírat můžete z poklidných bister s osobitou atmosférou, nebo restaurací nabízejících kvalitní jídla a příjemnou atmosféru. Nechte se inspirovat našimi tipy.


MŮJ ŠÁLEK KÁVY
KŘIŽÍKOVA 105

„Můj šálek kávy má krásný interiér i exteriér, poměrně hodně míst k sezení venku i vevnitř a neuvěřitelně milý, pozitivní a rychlý personál!“ Tak popsala karlínskou kavárnu, kterou najdete kousek od stanice metra Křižíkova, na internetu jedna z návštěvnic. A co tato kavárna české pražírny výběrové kávy doubleshot, která se na- chází v srdci Karlína směrem k Invalidovně, dále také nabízí? Výborná je místní anglická snídaně. Nechybí lívance s pomerančem, cuketový salát, sendviče či hovězí masové koule v rajčatové omáčce. Vedle řady mnoha druhů káv je to i domácí limonáda, pivo z českých minipivovarů nebo Hustopečská mandlovice.

www.mujsalekkavy.cz


ANTONÍNOVO PEKAŘSTVÍ
SOKOLOVSKÁ 81/55

„Na nápad přišel majitel pekařství před několika lety při cestování po Německu. Uvědomil si, jak moc nám chybí tamní pekárny a kavárny s produkty dělanými kvalitně a z poctivých surovin. A hlavně čerstvé – opravdu upečené na místě. Pro voňavý chleba a křupavé čerstvé rohlíky, které toto pekařství nabízí, si můžete nyní zajít nejen na Vinohrady, do Vršovic, Holešovic a Bubenče, ale také do Karlína. Kromě pečiva a sladkých jídel na vás navíc čeká pořádná porce dobrých polévek, něco malého k zakousnutí, káva, čaj, limonády nebo mošt a k tomu navíc třeba i zmrzlina. V každém ze zákazníků probouzejí touhu vracet se.

www.antoninovopekarstvi.cz


PIVO KARLÍN
PERNEROVA 691/42

Další z hojně se množících minipivovarů, které se v poslední době objevily na pivní mapě Prahy. Nutno podotknout, že se nejedná o jen o „další“ ale o „další atraktivní“. Zasazený do útrob moderní, působivé kancelářské budovy Butterfly, která sama o sobě stojí za pozornost. Prostor patří do skupiny středně velkých restaurací. Ochutnat můžete ležák, černé pivo, IPA, APA nebo pšeničné. Ptáte-li se co k jídlu, pak vězte, že zde najdete kuchyni speciálně zaměřenou na vepřové steaky! Součástí tohoto pivovaru je jedinečné řeznictví a farmářský obchod s regionálními specialitami.

www.pivokarlin.cz


NEJEN BISTRO
KŘIŽÍKOVA 24

Bistro v rohu Karlínského náměstí v lehce industriálním stylu. Celému prostoru dominuje světlá otevřená kuchyně, kde je vidět kuchařům pod ruce. Interiér byl navržen architektem Martinem Šenbergerem z Mar.s Architects s důrazem na prostor a dostatek světla. V kuchyni sázejí na jednoduchost, sezónost a čerstvost, i proto není jídelní lístek obsáhlý a často se mění. Na čepu je skvělé pivo z Dalešického pivovaru. Pokud hledáte neotřelé kombinace jídel z dostupných a sezónních surovin je toto místo určené právě pro vás!

www.nejenbistro.cz


RESTAURACE ESKA
PERNEROVA 49

Kavárna, pekárna a restaurace v jednom, kterou najdete v přestavěné textilní továrně. Strohý industriální charakter s odhalenými cihlovými zdmi, potrubím a traverzami. Jídla z českých surovin se připravují pod vedením šéfkuchaře Martina Štangla. Kromě vyhlášených chlebů je v nabídce rovněž sladké pečivo, polévky, výběrová káva nebo i fermentovaná limonáda, kterou si lze doma udělat třeba s Tibi krystaly. Nechybí tu sendviče, pomazánky, cold drip nebo limonáda z Cascary. Jídlo a potraviny si můžete objednat také online a vyzvednout bez čekání.

www.eska.ambi.cz


BISTRO YOLO KARLÍN
PERNEROVA 42

Bistro Yolo naleznete v srdci Karlína v přízemí kancelářského komplexu Butterfly navrženým českým ateliérem CMC Architects. V nabídce této restaurace naleznete zdravá jídla připravovaná z kvalitních surovin. Majitelé si zakládají na výběru produktů od nejkvalitnějších výrobců. Koncept denního menu se skládá z několika jídel, kde se preferuje zdravý životní styl. Méně zdravou specialitou je Pastéis de nata – portugalský dezert z listového těsta se žloutkovým krémem. Ochutnat můžete výběrovou kávu z pražírny Jesen.

www.bistroyolo.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.