Úvod Média

3GEMA: Ochutnejte Karlín | 3. část

15. 01. 2021

Oblast Karlína je protkána mnoha zajímavými místy, kde můžete strávit příjemný den. Vybírat můžete z poklidných bister s osobitou atmosférou, nebo restaurací nabízejících kvalitní jídla a příjemnou atmosféru. Nechte se inspirovat našimi tipy.


LOKÁL HAMBURK
SOKOLOVSKÁ 55

Kdo by neznal řetězec pivních restaurací Lokál. Hamburk se svým sortimentem neliší od svých bratříčků, kterých po Praze vyrostlo již půltucet. Nehledejte tu pivní speciály, musíte se spokojit s Prazdrojem nebo Kozlem, za to mistrně natočeným. Natočí vám je třeba na „hladinku“, „šnyta“ nebo „mlíko“. Pokud preferujete něco ostřejšího pak nemůžete odmítnout pálenky z dílny lihovaru Žufánek. Hladovým poslouží tradiční česká kuchyně. Stavíte se do Lokálu "na stojáka"? V interiéru nebo za výlohou je místa více než dost A přes ulici v parku na Karlínském náměstí musíte vyzkoušet Plzeň „na sedáka“ nebo „na ležáka“. Na jaře, v létě, na podzim a klidně i v zimě.

www.lokal-hamburk.ambi.cz


AVOCADO GANG
KŘIŽÍKOVA 72

První avokádová restaurace v Praze. Pokud milujete avokádové pochoutky, je Avocado Gang místo, kam se budete rádi vracet. Vaří zde s láskou, z kvalitních surovin a zdravě. Interiéru dominuje devítimetrový pestrobarevný stůl pospojovaný z mnoha dřevěných trámů. Nejoblíbenějším jídlem je avokádový burger. Místo žemle je použito avokádo. V důlku po pecce je omáčka demi-glace, pak burger z pravé svíčkové, plátek slaniny, salát, křepelčí vajíčko a v důlku v horní půlce avokáda najdete lanýžovou majonézu. To vše je přelité demi-glace a posypané praženým sezamem. Podáváné s batátovými hranolky. Na závěr doporučujeme skvělý věneček.

www.avocadogang.cz


HONGKONG KARLÍN
THÁMOVA 221/7

Asijská restaurace je umístěna v prostoru bývalé karlínské truhlárny, na dohled od žižkovského tunelu. Místo, kde skutečně milují Asii! Kde kombinují tradiční recepty se současnými trendy, aby všichni věděli, že Asie není jen WOK! Šéfkuchař Andrej Mišutka se intenzivně věnuje asijské kuchyni už téměř 20 let. Ochutnejte tradičně pečenou kachnu na kantonský způsob, která je prémiovým jídlem a autentickou delikatesou. Podle CNN travel se právě tato kachna řadí mezi 10 nejlepších jídel na světě. Restaurace Hongkong letos získala prestižní ocenění TRAVELER ́S CHOICE AWARD 2020!

www.hongkongkarlin.cz


PETER'S BURGER PUB
PERNEROVA 32/10

Před vstupem do Žižkovského tunelu, kde vám nápis dodává odvahu „Neboj“, najdete burgerovou hospodu, dříve specializovanou na jednoduchou kombinaci pivo a burger. Letos prošla restaurace rekonstrukcí, kdy interiér získal odlehčený facelift, stejně jako jídelní lístek. Už se zde neprojdete po rozvrzaných parketách, neposedíte na vratkých tonetkách, ale lákavá kombinace masa v housce zalitá zlatavým mokem zůstala. V menu se objevily také čerstvé a zdravé pokrmy. Milovníci minipivovarů ocení Kocoura a Konráda, globální nadšenci zase pšeničného Hoegaardena.

www.peterspub.cz


LOFT KARLÍN
KŘIŽÍKOVA 512/68

Místo, kde prostě milují kávu. LOFT Karlín je zařazen mezi třicet nejlepších kaváren v Praze. A to právem! Pro milovníky výběrové kávy a kávové kultury je tato kavárna ráj. Výborné dorty, které z vitríny lákají k nakousnutí, čerstvé sendviče a croissanty. Interiér v černé a bílé doplněný teplým koňakovým dřevem. Tato kombinace kavárnám sluší. Útulné místo, kde si můžete svoji kávu vychutnat třeba z horního patra. A pokud nemáte čas, kávu s sebou dostanete v ekologických bambusových kelímcích. Toto místo rozhodně stojí za to navštívit!

www.loftcafe.cz


CAFE FRIDA
KARLÍNSKÉ NÁMĚSTÍ 11

Úžasná mexická atmosféra a milý personál. To je kavárna a restaurace Cafe Frida. Název odkazuje k malířce Fridě Kahlo, nabídkou jídel k Mexiku, kde je život spontánní. Velká okna, ve kterých se dá sedět a pozorovat skrz výlohu shon na Karlínském náměstí. Skvělé místo na snídani, oběd i večer na skleničku. Místo, kde mají na čepu Únětické pivo. Vynikající víno, ke kterému se skvěle hodí nachos zapečené se sýrem. Obědové menu je vždy s výběrem jednoho vegetariánského jídla.

www.cafefrida.cz


Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.