Úvod Média

Tigema Building se stala stavební firmou roku 2020

11. 11. 2021
Trigema Building začínala před 27 lety jako malá firma, která chtěla stavět lidem domy. Sen hrstky nadšených stavařů se nejenom splnil, ale znásobil. Od stavby prvního bytového domu se Trigema Building vypracovala mezi jednu z předních společností na českém stavebního trhu. V současné době máme více než 70 zaměstnanců a náš obrat přesahuje 1,5 miliardy korun

Trigema Building, dceřiná společnost investiční skupiny Trigema, zvítězila v soutěži Stavební firma roku 2020, v kategorii firem do 200 zaměstnanců.


„Odborná porota ocenila především naše zvláštní technologické postupy, použití inovativních výrobků pro stavbu, originalitu a výjimečnost našich bytových domů, ale i průmyslových staveb, originálně a citlivě vedené rekonstrukce, ale i přístup k životnímu prostředí. Tím vším podle poroty vynikáme na stavebním trhu a máme tak přínos pro stavebnictví i společnost,“ říká Radim Šponar, výkonný ředitel Trigema Building.

Svým zaměřením už mnoho let široce přesahujeme „pouhou“ rezidenční výstavbu a zaměřujeme se i na výstavbu administrativních a průmyslových staveb, zateplení a opláštění budov nebo rekonstrukce projektů, které náš zásah potřebují. Na každém projektu nám osobně záleží, stejně jako na místech, kde zrovna působíme. Rádi se věnujeme projektům, ve kterých vidíme smysl nejen pro nás, ale i pro celou společnost a rádi se staráme i o prostor v okolí našich staveb.

Jedněmi z našich hlavních projektů jsou rezidenční projekty a projekty polyfunkčních budov. Stavíme ale k i administrativní a průmyslové stavby a věnujeme se celému spektru pozemního stavitelství. Nevyhýbáme se žádnému segmentu.
Robotizace je naší současnou i budoucí prioritou

Pro investora zajišťujeme celý proces stavby od začátku až do konce. Zvládneme tedy samotnou akvizici, architektonický návrh, projektování, vlastní stavbu i případný následný provoz. Jsme auditovaní a splňujeme veškeré standardy.

V reakci na nejnovější trendy a požadavky ze strany trhu se pečlivě soustředíme na oblasti robotizace a automatizace stavební výroby. Budoucí výstavbu budeme schopni urychlit například tím, že její část přesuneme do výrobních hal a na místě stavby se pak budou jednotlivé díly projektu již pouze montovat.

Už několik let pronikají do stavebnictví rovněž moderní inteligentní procesy pro tvorbu a správu projektů prostřednictvím řešení informačního modelu budovy – tzv. BIM. Tento systém, který již uplatňujeme v naší práci, sleduje mimo jiné kontrolu nákladů a zajišťuje elektronizaci podkladů či přístup podkladů na stavbě v elektronické podobě.

Snažíme se dívat dopředu a jednotlivé kroky dobře promýšlet. Oblast robotizace a automatizace patří k těm, které pro nás budou v nejbližších měsících a letech nejvíce prioritní.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.