Úvod Média

Trigema dokončila hrubou stavbu 1. etapy rezidenčního areálu LIHOVAR Smíchov.

28. 02. 2023
Výstavba 1. etapy nového rezidenčního areálu LIHOVAR Smíchov je za svou polovinou, investiční skupina Trigema v těchto dnech dokončila hrubou stavbu komplexu.

První etapa nového projektu nabídne celkem 245 bytů, celý komplex pak ve třech etapách nabídne na 550 bytů s dispozicemi od malých 1 + kk až po luxusní velkorysé 5 + kk, včetně nadstandardních dispozic. První etapa nové čtvrti by měla být dokončena do konce roku 2023.


Všechny byty v první etapě jsou vybaveny balkonem či terasou a k dispozici mají sklep. Součástí první etapy projektu bude i průchozí zelený parkový vnitroblok, který hravě využívá artefakty minulosti, mateřská škola či streetballové hřiště.

Celý komplex chce svým konceptem široce přesáhnout oblast „pouhého“ bydlení a má ambici stát se originální kulturní a společenskou čtvrtí s autentickou atmosférou připomínající londýnský Kings Cross, který byl areálu inspirací.

„Lihovar je v rámci Prahy ojedinělým a charismatickým místem. Nevnímáme ho jen jako pouhý obytný prostor, na kterém vybudujeme více než 550 bytů, ale necháváme se vést lokalitou a ambicí projektu, který se nebojí měnit status quo a nabízí koncept, jenž bude rezidentům i návštěvníkům přinášet gastronomický, kulturní či společenský zážitek. Lokalita jižní části Smíchova je navíc jednou z dynamicky se rozvíjejících oblastí, kterou v blízké budoucnosti čeká proměna v moderní evropskou čtvrť,“ říká předseda představenstva skupiny Trigema Marcel Soural.

Společenskému životu a gastro zážitkům bude věnován celý parter a první dvě podlaží druhé etapy. „Počítáme s celoročním provozem a místa setkávání jsou navržena tak, aby nenarušovala poklidnou pohodu bydlení,“ říká mluvčí skupiny Trigema Petra Martínková s tím, že kromě restaurací a kaváren nabídne LIHOVAR na 4500 metrech čtverečních i supermarket a další lokální obchody a služby. Poslední etapa bude charakteristická obytnou továrnou s obytným komínem.

V novém projektu má vlastní místo i pětipatrová umělecká galerie známého českého sochaře a výtvarníka Davida Černého, která otevře prostor modernímu umění.

Architektura LIHOVARU, za kterou stojí architektonické studio Black n' Arch, připomíná slavnou industriální minulost bývalého provozu a navazuje na ni. Komplex, tvoří soubor domů s cihlovými fasádami a všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy svých obyvatel.


Další informace o rezidenčním areálu LIHOVAR Smíchov naleznete na stránkách www.lihovar-smichov.cz.

Zdroj vizualizací a fotografií: Trigema

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.