Úvod Média

Unikátní nájemní dům Fragment v pražském Karlíně je 4 měsíce po kolaudaci obsazený a spouští pořadník

30. 10. 2023
Projekt prémiového nájemního bydlení Fragment hlásí plnou obsazenost. Čtyři měsíce od poslední kolaudace je pronajato všech 140 designových bytů s dispozicemi od 1+kk až po velkorysé mezonety se střešními terasami. Trigema proto spouští pro zájemce pořadník. Originální stavba, která od počátku vzniká jako symbióza mezi architekturou, uměním a rezidenčním developmentem byla dokončena v červnu 2023.

Fragment představuje novou kapitolu nájemního bydlení a je výsledkem spolupráce developera Trigema s architektonickým studiem Qarta architektura a umělcem Davidem Černým. Za netradiční fasádou stavby vytvořenou z dynamicky členěných rozpixelovaných bloků je k dispozici 140 designově zařízených bytů k pronájmu. Ty jsou v současnosti všechny obsazené.


„I přes cenu 620 Kč za metr se všech 140 bytů pronajalo do 4 měsíců od poslední kolaudace, což dokazuje, že poptávka po prémiovém nájemním bydlení je u nás silnější, než se může zdát. A to napříč věkem, povoláním či národnosti – naši nájemci tvoří rozmanitou komunitu, kdy nejstarší nájemci jsou důchodového věku a nejmladšímu nájemci není ještě ani 20 let. Zastoupeno je u nás 22 národností z celého světa““, přibližuje skladbu nájemců Rudolf Kraina, výkonný ředitel Trigema Rental.

Vysoká poptávka po bydlení v unikátním projektu vedla ke spuštění systému „waiting listu“. Zájemce o pronájem si vybere ze seznamu bytů na webu projektu www.frgmnt.cz konkrétní byt a v okamžiku uvolnění požadované jednotky mu dá systém vědět, že je vybraný byt k dispozici. O službu projevilo zájem v prvním týdnu uvedení nižší desítky zájemců.

Fragment široce přesahuje hranici „obyčejného“ rezidenčního bydlení, a to propojením umění a designu jak v exteriérech, tak v interiérech, vysokým standardem a přidanými službami. Nájemci mohou využít nejen služeb recepce a správy objektu, ale i obstarání dalších potřeb, jako je běžná údržba bytu, větší opravy, úklid nebo třeba doručování zásilek.

Design a umění se propisují jak ve vybavení bytů a estetice společných prostor, tak i zapojením umění do veřejného prostoru – dům podpírají čtyři monumentální ikonické sochy od českého umělce a sochaře Davida Černého, a to ruka, noha, dlaň a žena.

Fragment není nepřehlédnutelný pouze ikonickými sochami, které dům podpírají, ale i svou architekturou. Budova je tvořena netradičními, rozpixelovanými plochami bloků, tedy fragmentů, jež jsou následně vrstveny do funkční struktury a zapadají tak do kompaktního celku. Jak z pohledu exteriéru, tak prostřednictvím výjimečně řešených interiérů souzní stavba se svým názvem.

Projekt nájemního bydlení Fragment vyniká nejen architekturou a službami, ale i důmyslným řešením dispozic a technologickým vybavením. Bydlení ve Fragmentu se nese v duchu těch nejmodernějších řešení pro maximální komfort. Technologické vybavení všech jednotek zahrnuje vytápění i chlazení za využití aktivovaných podhledů, vzduchotechniku s rekuperací, filtrací a úpravou vlhkosti i teploty přiváděného vzduchu a chytrou domácnost Smart Home Loxone, pomocí které lze ovládat tepelnou pohodu, ventilaci, osvětlení, domovního vrátného či zabezpečení.

Samotná stavba nevznikla jen jako neobyčejná architektonická dominanta, ale i jako objekt, který maximálně využívá moderní řešení pro výstavbu. Využité technologie tak zahrnují například tepelná čerpadla země–voda se soustavou 30 geotermálních vrtů hloubky 180 m, využití studniční a dešťové vody pro pokrytí provozní spotřeby a zelené střechy s vegetací.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.