Úvod Média

Lyžařská sezóna v Rokytnici nad Jizerou přinese dynamické ceny skipasů i novou vizuální identitu

13. 12. 2023

Rokytnice nad Jizerou je tradiční a oblíbenou adresou všech sportovních lyžařů s dvěma lanovými dráhami situovanými v areálu Horní Domky. Zdejší lyžařské svahy patří mezi nejvýše položené v Česku, začínají pod vrcholem Lysé hory v nadmořské výšce přes 1 300 metrů nad mořem. Modrá turistická sjezdovka s délkou přes tři kilometry se tak řadí mezi nejdelší lyžařské svahy v Česku. Mimo dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a 6 lyžařských vleků v areálu Horní Domky jsou součástí areálu 4 lyžařské vleky ve Studenově.

Horský Resort Rokytnice nad Jizerou se skiareálem Horní Domky bude pro milovníky zimních sportů v provozu před oficiálním zahájením o víkendu 16. a 17. prosince. O tomto víkendu bude v provozu spodní část areálu, tedy lanovka A1 Horní Domky a vlek A7 Kaprun II a k nim přilehlé sjezdovky. Novinkou letošní sezóny je spolupráce se systémem Axess, díky kterému si mohou lyžaři vybrat při nákupu online nejvýhodnější ceny skipasů. Nově bude možné zakoupit i speciální skipas Fast Pass, který umožní nástup na lanovku bez front. Skiareál také mění vizuální identitu, která vychází z nové identity města a rozvíjí ji.


Do nové sezóny vstupuje skiareál s novou technologií rolbování. Díky scanování povrchu a geomodelu kopců mohou v areálu do provozu uvést zařízení na měření sněhu, které umožní efektivnější a lepší úpravu sjezdovek. Fungovat bude také nové zasněžování modré sjezdovky a odbavovací systém automatických pokladen. Novinkou letošní zimní sezóny v Rokytnici bude také zavedení dynamických cen skipasů v on-line prodeji, které umožní zákazníkům výhodnější ceny skipasů v méně exponované dny a také nástup na lanovku bez front prostřednictvím vyhrazeného koridoru Fast Pass. On-line prodej bude spuštěn se začátkem sezóny a nabídne skipasy od data oficiálního zahájení sezóny, které se očekává 22. prosince. Víkendový provoz ve dnech 16. a 17. prosince nabídne skipasy za jednotné ceny. Ty budou k dostání na pokladně v areálu. V provozu bude spodní část areálu, tedy lanovka A1 Horní Domky a vlek A7 Kaprun II a k nim přilehlé sjezdovky.

Skiareál také představí novou vizuální identitu. Ta navazuje na místní reálie a vychází z identity celého města Rokytnice, se kterým bude v budoucnu Resort blíže spolupracovat a rozvíjet v synergii destinační management.

Skiareál také představí novou vizuální identitu. Ta navazuje na místní reálie a vychází z identity celého města Rokytnice, se kterým bude v budoucnu Resort blíže spolupracovat a rozvíjet v synergii destinační management. „Zadání designerské soutěže identity města bylo probudit pocit sounáležitosti k jejich městu, ke Krkonoším a k horám obecně. Má prezentovat co město může nabídnout nejen jako turistická destinace. Domníváme se, že poslední bod na sebe beze zbytku přebírá lyžařský areál a troufáme si tvrdit, že jeden bez druhého nebudou plnohodnotně existovat. Proto jsme tak přistoupili k synergii mezi oběma identitami. U lyžařského areálu jsme však více hleděli do budoucnosti a již nyní chceme jasně chceme komunikovat, že areál Rokytnice nepatří pouze zimním sportům. Právě naopak, odpočinek, sport, turistika nebo jakékoliv další trávení volného času ve vás zanechá stopu v každou roční dobu,“ doplňuje Tereza Bauer ze studia OBA Creator, které stojí za novou identitou města i Horského Resortu Rokytnice nad Jizerou.

Areál letos změnil majitele, kterým se stala Trigema, investiční skupina Marcela Sourala, zaměřená především na stavbu rezidenčních projektů. Ta koupila 100 % podíl od dosavadního majitele TJ Spartak Rokytnice. S provozem skiareálů má Trigema dlouholeté zkušenosti – v rámci portfolia volnočasových aktivit postavila a provozuje skiareál Monínec, celoroční turistickou destinaci s hotelem, restauracemi, aktivity parkem a zábavou pro celou rodinu a lyžařským areál Samoty v Železné Rudě. Zároveň staví rozsáhlý vinařský areál ve Veselí nad Moravou v těsné blízkosti největšího přístaviště Baťova kanálu.

Trigema chce v příštích letech investovat do rozvoje lyžařského areálu a celé lokality zhruba 1,3 miliardy korun. Tato suma zahrnuje tři základní oblasti, které je v areálu potřeba vyřešit. V první řadě vodu potřebnou pro zasněžování, jejíž zdroj zde citelně chybí. Nový majitel se proto chystá vybudovat rezervoár. Následovat bude modernizace zasněžovacího systému. A v neposlední řadě zmodernizovat přepravní zařízení a vybudovat nové – v plánu je například propojení Horních Domků se Studenovem novou lanovkou.
 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.