Úvod Média

Trigema splatila investorům dluhopisy v objemu 500 milionů korun

19. 12. 2023
Investiční skupina Trigema splatila investorům pětileté dluhopisy v celkovém objemu 500 milionů korun. Účelem emise bylo financování developerských aktivit skupiny.

Dne 19. prosince 2023 došlo k řádnému splacení druhé emise dluhopisů společnosti Trigema Real Estate Finance a.s. (člen skupiny Trigema), vydané v roce 2018 v rámci dluhopisového programu.


Jednalo se o pětileté dluhopisy s fixním úrokovým výnosem 5,10 % p.a. v celkovém objemu 500 milionů korun. Výtěžek emise byl použit na financování developerských projektů skupiny Trigema. Dluhopisy byly obchodovatelné na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. Manažerem emise a administrátorem emise i dluhopisového programu byla UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

„Navzdory událostem, které poslední roky vychýlily z rovnováhy celý západní svět tak, jak ho známe, se nám daří držet ekonomické výsledky na vysoké úrovni. Průběžně vyhodnocujeme vývoj celého trhu a i nadále jsme si jisti ve své vizi, kterou budeme naplňovat postupně krok za krokem“, doplňuje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.