Úvod Média

PF 2020

20. 12. 2019
V roce 2019 jsme vkročili jsme do 26. roku existence společnosti. Prvních 25 let byl jen začátek. Děkujeme, že do toho jdete s námi dál.

Od plotů a bytových domů až k inovativní a kreativní architektuře 21. století. Děkujeme za dosavadní inspiraci a podporu. Těšíme se, že také v dalších 25 letech bude moci Trigema růst i díky Vám.


Rozhodně jsme se v průběhu roku nenudili a při pohledu zpět můžeme konstatovat, že o důležité momenty nebyla nouze. Připomeňte si s námi naše nejdůležitější milníky v končícím roce 2019.

25 let

Před čtvrtstoletím svedla náhoda dohromady Marcela Sourala, Jaroslava Zemana a ještě jednoho kamaráda a společně vymysleli, že založí stavební společnost. Díky tomu vznikla Trigema. V pondělí 27. května firma, která se dnes primárně zaměřuje na developerskou činnost, toto výročí oslavila v pražském klubu SaSaZu. Součástí večera byl křest knihy, která připomenula 25 let fungování Trigemy a dále pak také dražba ledového kvádru se zamraženým voucherem na soukromé využití sjezdovky na Monínci. Výtěžek z dražby putuje na podporu Centra Paraple, s nímž Trigema již více než 15 let spolupracuje. Na programu oslav bylo také vystoupení Davida Kollera a skupin Colorblinds a G-Point Hunters. Vedle toho však nechyběla ani sjezdovka se sněhem vyrobeným díky technologii Snowfactory, kterou mohli návštěvníci sami vyzkoušet nebo ukázka autonomního robota. Atmosféru večera si můžete připomenout ve fotogalerii.

Také lyžařský a sportovní areál Monínec na Příbramsku oslavil již 25 let své existence. Areál v zimních měsících patří k oblíbeným místům kam se Středočeši vydávají na lyže. Zábavu zde ale mohou najít i v létě. Přímo u hotelu v horní části sjezdovky se nachází nově otevřený bazén. V areálu jsou i další atrakce, například trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis či volejbal. Nechybí ani bikepark. V rámci oslav čtvrtstoletí středočeského Areálu Monínec čekal v sobotu 20. července na veřejnost celodenní program, jenž zahrnoval například možnost proletět se vrtulníkem, zablbnout si na sněhu nebo si poslechnout vystoupení řady hudebních uskupení.

Monínec navíc vstoupil do nové letní sezóny výrazně obměněn. Nabídl například venkovní bazén, dětské hřiště, ale i třeba obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku a na sousedním Pilském rybníce aquazorbing nebo ježdění na paddle boardech.

Nové projekty v prodeji a ve výstavbě

V pražských Nuslích jsme začali s přestavbou bývalých mlékáren a zahájili zde prodej 146 nových chytrých bytů. Do konce příštího roku zde vznikne bytový projekt CHYTRÉ BYDLENÍ@Nusle (Nová „Nuselská“), jehož součástí bude také vnitroblok plný zeleně a míst pro odpočinek. Část Prahy, kde náš projekt vzniká, prochází postupnou obměnou a stává se obdobně atraktivní, jako jsou například Holešovice. To již také potvrzuje zájem prvních kupujících o bydlení na Nové „Nuselské“.

V červnu byl zahájen prodej nových bytů plzeňského projektu společnosti Trigema V Zahrádkách. V průběhu příštího roku by se sem mělo nastěhovat 108 nových rodin. V nabídce převládají zejména byty s dispozicemi 3+kk a 2+kk. Zároveň je však možné vybírat si i z malých garsonek nebo dvou prémiových bytů 4+kk. Cena těchto jednotek začíná na zhruba 2 milionech korun. Bytové jednotky budou mít po dokončení velká okna s výhledem do okolí. Součástí bydlení budou i balkóny a v nejvyšších podlažích velkoprostorové terasy s plochou přes 60 m2. Jednotlivé byty budou mít samozřejmě i sklípky a možnost parkovacího stání.

Výjimečné projekty na obzoru

U stanice metra Nové Butovice připravujeme projekt multifunkční výškové budovy TOP TOWER. Na návrhu projektu se podílí sochař David Černý a architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch. Investiční náklady budou podle prvních odhadů činit 2 miliardy korun. TOP TOWER bude v Praze 13 navazovat na novou téměř kilometrovou místní pěší zónu, která vede od stanice metra Nové Butovice přes centrální Sluneční náměstí až ke stanici metra Hůrka. Budova TOP TOWER vzbudila obrovskou pozornost a zaznamenala publicitu v mnohých světových médiích.

Budova dosahující výšky 135 metrů nabídne v nejvyšším bodě stavby veřejně přístupnou vyhlídku, kam se návštěvníci dopraví prostřednictvím skipového výtahu. Z vyhlídky bude viditelný téměř celý perimetr Prahy, od Pražského hradu počínaje přes Národní divadlo, Vyšehrad a Zbraslav. Samotná budova ukotvená ve výši 125 m bude určena pro nájemní bydlení, v nižších podlažích pak budou kanceláře a prostory pro multifunkční kulturní centrum propojené s veřejně přístupnou střešní zahradou. V přízemí a druhém nadzemní podlaží budou zejména obchody a provozovny služeb. V podzemí pak budou kapacitní parkovací místa, která budou nasdílena i pro širokou veřejnost s cílem využití těchto prostor v rozsahu 24/7.

Připravovaná budova Nové Invalidovny, která v Praze 8 vyroste do tří let, v sobě propojí osobitou invenci umělce Davida Černého a architektů Davida Wittasska a Jiřího Řezáka. Výsledkem bude skloubení odvážné architektury s moderními technologiemi. Dům ztělesňuje ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude zároveň v přeneseném slova smyslu odkazovat na název a původní poslání lokality Invalidovna. Na přípravách projektu, jenž má již pravomocné územní rozhodnutí, intenzivně pracujeme. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku.

Úspěšné prodeje

První prémiový bytový projekt Chytrého bydlení společnosti Trigema byl v červnu vyprodán. Bytový dům CSV@Řepy nabídl dohromady 24 jednotek ve velikosti od 1+kk do 3+kk. Pětipodlažní bytový dům CSV@Řepy se přitom začal prodávat až po celkovém dokončení stavby. Díky tomu, že je v kategorii Chytrého bydlení Premium, je v každém bytu například dřevěná podlaha a vnitřní podlahové vytápění. Nechybí ani velká posuvná francouzská okna a prosklené balkóny, jež v nejvyšších podlažích nahrazují velké rozhlehlé terasy. Součástí vybavení je dále také technologie inteligentního ovládání bytu, která na dálku řídí nejen světla, rolety a externí žaluzie, ale také třeba vytápění jednotlivých místností. Čidla kvality vzduchu zase měří v interiéru koncentraci oxidu uhličitého. Ukazují, jak moc je v bytě vzduch vydýchán. Uživatelé bytu se mohou navíc napojit na rekuperační systém, díky němuž dochází ke zpětnému získávání tepla prostřednictvím rekuperačního výměníku.

Letos se nám také povedlo vyprodat bytový dům KLR@Plzeň s 82 byty, který leží v širším centrum v ulici Kollárova. Od centrálního plzeňského náměstí Republiky je budova vzdálena zhruba deset minut. Bytový dům, jehož architektonický návrh pochází z dílny studia AIP Plzeň, je ve tvaru L s decentní světlou fasádou, modrými a mléčně bílými balkony. Rezidenti zde mohou navíc využít prostorný zelený vnitroblok, kde je také dětské hřiště. Bydlení v ulici Kollárova je naším prvním rezidenčním projektem v západočeské metropoli.

Na konci listopadu jsme vyprodali již třetí bytový projekt tento rok. Své zájemce si našlo všech 32 bytů bytového projektu NMN@Holešovice. V 6podlažním domu Chytrého bydlení NMN@Holešovice jsou byty ve velikosti od 1+kk do 4+kk, včetně dvou prémiových, které jsou v nejvyšším podlaží. Součástí vybavení jednotlivých bytů je nucené větrání v podobě rekuperace vzduchu a možnost inteligentního ovládání bytů. V koupelnách je pak mezi vybavením například i značka Villeroy & Boch. Projekt je také proto v kategorii Chytré bydlení Plus. Budova je zařazena do energetické třídy B - velmi úsporná. Zároveň se jednalo o jediný letošní dokončený developerský projekt. Výstavba bytového domu NMN@Holešovice začala loni na jaře a dokončena byla letos v létě.

Ocenění pro Cyberdog

Na slavnostním galavečeru v pražském Foru Karlín byly 12. listopadu vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. Mezi vítězi 21. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru. Cenu „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, si odneslo Technologicko-informační centrum Cyberdog s roboticky obsluhovanou vinárnou v Praze 5. Centrum se stalo místem setkávání lidí z okolí, návštěvníků z celé Prahy i cizinců. To vše díky své unikátnosti, kreativní architektuře a řadě technologických vychytávek, díky nimž si hosté mohou vychutnat nejenom občerstvení a dobré víno, které jim připraví robotická ruka, ale také zajímavosti a novinky z oblasti robotiky a kybernetiky.

Ještě jednou děkujeme za dosavadní inspiraci a podporu. Těšíme se, že také v dalších 25 letech bude moci Trigema růst i díky Vám.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.