Homepage Média

Na Monínci pořádají netradiční závod na sjezdovce dlouhé 1,2 kilometru

22. 02. 2019
Monínecký večerní závod se v areálu koná již poosmé.

Na trati Noční sjezd na lyžích dnes přivítá areál Monínec na Táborsku. Trať dlouhá 1,2 kilometru bude osvětlena jako při běžném večerním lyžování, navíc budou mezi brankami LED svítilny. Ti nejlepší ji zvládnou průměrnou rychlostí 80 kilometrů v hodině.


„Závod je určený pro veřejnost, v minulosti si ho vyzkoušel i český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl,“ uvedl mluvčí areálu Radek Polák. Závodit se bude dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postoupí čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Soutěžit se bude i v týmech, kde však musí být zástupci obou pohlaví. Startovné činí 550 korun, pokud zájemce uhradí částku převodem. Na místě zaplatí 650 korun. Za to ale navíc získá jeden skipas do střediska zdarma. Zájemci se mohou registrovat dnes od 16 do 17 hodin. První jezdec se vydá na trať ve 20 hodin. Večerní lyžování pro veřejnost dnes není.

Zdroj: MF Dnes

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.