Homepage Média

Kanceláře už neletí, investoři vsázejí na nájemní bydlení

04. 02. 2021
V pražském Karlíně vyroste do příštího roku výjimečný rezidenční projekt Fragment společnosti Trigema. Zdroj vizualizace: Monolot/Trigema

Developeři se na dobu neurčitou loučí se zahraničními zájemci o koupi bytu. Umrtvený pohyb v Evropě stojí za skutečností, že cizinci loni kupovali byty na bydlení či jako investici podstatně méně než v předešlých sezonách. Hledají proto nové možnosti. Například výstavbu nájemního bydlení pro české klienty.


„Procento zahraničních zájemců o nákup bytů se teď pohybuje maximálně do pěti procent,“ přiznává Dušan Kunovský, majitel společnosti Central Group. Developerská společnost se ale soustřeďuje výhradně na výstavbu vlastnického bydlení. Central Group se sice do výstavby bytů, které by sám pronajímal nebo je stavěl pro investora, nehrne, ale ani ji neignoruje. „Situaci ale samozřejmě analyzujeme, ze zkušenosti ale víme, že pokud si výstavbu celého projektu zadá fond, obvykle tlačí developera do příliš diskontních cen,“ říká Kunovský.

Jiní velcí hráči na českém trhu s bydlením však mají opačný názor. I proto, že už je v současnosti oslovují nejrůznější investiční a realitní fondy. Ty totiž sondují nákupy celých objektů, které by následně nerozprodaly, ale pronajímaly. Nebo se někteří developeři pouštějí do vlastních projektů na pronájem.

Ostatně to potvrzuje Marcel Soural, majitel skupiny Trigema. „My už jeden takový projekt stavíme v pražském Karlíně, bude tam 140 bytů, které se budou pronajímat,“ říká Soural. Připravuje i výstavbu dalšího obytného souboru.


Zdroj: Metro

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.