Homepage Média

Monínec se vyplatí navštívit i toto léto

02. 06. 2021
V čase, kdy koronavirová pandemie postupně odeznívá, otevírají své brány veřejnosti jednotlivé volnočasové areály a další centra. Jedním z nich je na pomezí Středo- a Jihočeského kraje Monínec.

„Navážeme na animační programy z loňska, současně ale chystáme několik novinek.“

- Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu


„Loňské léto, kdy jsme měli jednu z nejnavštěvovanějších sezón, nás utvrdilo v tom, že patříme k místům, kam návštěvníci rádi jezdí. Věříme proto, že si k nám i letos najdou cestu ti, kteří u nás třeba ještě nebyli, ale samozřejmě také stálí hosté. Navážeme na animační programy z loňska, současně ale chystáme několik novinek,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.


A na co se mohou návštěvníci na Monínci těšit? Je toho opravdu dost.


Pokud to situace umožní, zůstane jedním z největších lákadel Aktivity park. V případě, že jste o něm ještě neslyšeli, pak vězte, že se jedná o místo, kam rádi zavítají jak děti, tak dospělí. Z nabídky poutá pravidelně největší pozornost kuličková dráha. Nechybí ani lanový park, bungee trampolíny nebo lukostřelba. V případě teplejšího počasí je pak tím nejlepším místem buď 100 metrů dlouhá vodní maxiskluzavka, nebo blízký Pilský rybník. Nově zde letos bude i vodní svět, kde si budou moci děti přepouštět vodu a měnit její průtok.


Právě v Aktivity parku by měla probíhat větší část týdenního animačního programu pro děti, který se osvědčil už loni. Vaše ratolesti si zde mohou postupně vyzkoušet tubing, discgolf, již zmiňovaný lanový park nebo se koupat s ostatními v Pilském rybníce. Skupinu dětí vedou zkušení vedoucí. Nechybí proto ani pravidelné rozcvičky a další program. Novinkou, která se dotkne animačního programu, by měly být letos tematické dny. Ty budou svým zaměřením evokovat různé země – například Francii, Španělsko či Řecko. V plánu je proto výuka slovíček a her, které jsou pro každou ze zemí typické. Večer pak budou následovat tematické večeře a večerní moderovaná zábava.


Ve středu čeká návštěvníky areálu klidnější večer v podobě letního kina. Promítání bude probíhat na plátně před hotelovou terasou. Večerní film si tak budete moct vychutnat z hotelové terasy nebo přímo z hotelového pokoje.


Dalším bodem v programu jsou večerní čtvrtky S hvězdami o hvězdách, jejichž součástí by měly být mimo jiné i koncerty hudebních osobností, soutěže o ceny, diskotéky, promítání naučného filmu o vesmíru a pozorování hvězd na noční obloze, které bude doplňovat odborný komentář.


Nenechte si ujít!


- maxiskluzavku v Aktivity parku
- starou poštovnu ze Sněžky
- čtvrteční koncerty
- večeři v hotelové restauraci (kuchyně šéfkuchaře Marka Volšanského stojí za vyzkoušení)
- paddleboarding na Pilském rybníku
- vyhlídkovou jízdu lanovkou
- perličkovou lázeň ve venkovním bazénu
- letní kino před hotelovou terasou

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.