Homepage Média

LIHOVAR Smíchov získal Cenu veřejnosti v soutěži Realitní projekt roku 2022

31. 01. 2023
První etapa nového rezidenčního projektu LIHOVAR, který právě rychlým tempem roste na pražském Smíchově, získala 29. ledna Cenu veřejnosti Prahy 5 v soutěži Realitní projekt roku 2022.

Nový rezidenční komplex je inspirovaný londýnskou čtvrtí Kings Cross a vyniká originální architekturou a náladou moderní evropské čtvrti.


Lihovar nabídne ve třech etapách na 550 bytů s dispozicemi od malých 1kk až po luxusní velkorysé 5kk, včetně nadstandardních dispozic. Součástí nové čtvrti bude i průchozí zelený parkový vnitroblok, který hravě využívá artefakty minulosti, vlastní velkorysý foodmarket, který nabídne bistra světových kuchyní, mateřská škola, streetballové hřiště, supermarket a loklální obchody a služby či komín s vyhlídkou na Prahu.

Součástí nového projektu je i vlastní pětipatrová umělecká galerie známého českého sochaře a výtvarníka Davida Černého, která otevře prostor modernímu umění. Nově vznikající rezidenční čtvrť by měla svým konceptem široce přesáhnout oblast „pouhého“ bydlení a chce se stát originální kulturní a společenskou čtvrtí s autentickou atmosférou.

Architektura LIHOVARU připomíná slavnou industriální minulost bývalého provozu a navazuje na ni. Komplex, sevřený ulicemi Nádražní a Strakonická totiž tvoří soubor domů s cihlovými fasádami a všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy svých obyvatel.

První etapa nové čtvrti by měla být hotova do konce letošního roku, v prodeji je aktuálně několik desítek bytů, včetně bytů v unikátním domě „Flaška“.

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.