Homepage Média

Vinárna z budoucnosti. V podniku Cyberdog na pražském sídlišti vám drink připraví a přiveze robot

08. 03. 2019
Cyberdog je založený na myšlence technologického pokroku 21. století. Uvnitř tvoří Cyberdog veřejný prostor vinárny, včetně robotického pracoviště a vozíkové dráhy. Robotická ruka je v přízemí. Současně je zde také bar a stolky určené návštěvníkům.

Usíná kolem půlnoci, celé dny prospí. Většinou sám. Je zatím jediný, opuštěný, i když za ním jezdí lidé nejen z Prahy a fotí, natáčejí, ukazují si na něj, pozorují ho, obdivují. Někteří. Těžko říct, jestli ho to těší, či štve. Nebo zda ho víc trápí, že je tak sám. Široko daleko jediný svého druhu. Kuka - robotická barmanka a číšnice v jednom.
 


Robotická vinárna Cyberdog má místo vymyšlené Majky z Gurunu pravého Kuku z Nových Butovic (a taky z linky Kuka Robotics). Pravda, moc toho nenamluví, neklade zvídavé či dotěrné otázky ani na konci směny unavenou hlavu na pult (žádnou viditelnou koneckonců nemá), zdá se, že jen dělá, co je mu doručeno přes aplikaci.

Kuka zahýbe ramenem nahoru a dolů, protáhne kloub, ruku, do krajní polohy a zpět, doleva, doprava, spolu s rukou se otáčí i to slepé jakoby lidské oko, jež mu umělec David Černý přisoudil a zabudoval. Robotická vinárna Cyberdog je totiž projekt známého výtvarníka a sochaře Davida Černého, který je založený na myšlence pokroku 21. století. Doba od zpracování původní vize až po samotnou realizaci centra Cyberdog trvala více než rok. Kromě Davida Černého se na přípravě projektu podíleli i další členové architektonického týmu ateliéru Black n' Arch pod vedením architekta Tomáše Císaře, ateliér je součástí koncernu Trigema. Provoz centra byl zahájene na podzim 2018.

Zdroj: Reflex
 

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.