Homepage Média

Monínec vstupuje do nové sezony s novinkami

06. 05. 2019
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka.

Venkovní bazén, dětské hřiště i obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku nabídne v letošní letní sezoně středočeský areál Monínec. Na sousedním Pilském rybníce si zájemci můžou užít aquazorbing nebo jízdu na paddleboardech.


„Areál chceme co nejvíce otevřít veřejnosti. Zejména pak rodinám s dětmi. Tomu odpovídá skladba novinek, s nimiž budeme od května postupně přicházet,“ konstatoval ředitel areálu Jaroslav Krejčí ml.

Monínec podle něj už dávno není pouze lyžařským areálem. Např. bikerům slouží 2,5kilometrová biková trať, kterou se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler. V červenci přibudou pod hotelem další trasy za zhruba 15 milionů korun. Součástí bude bazén a dětské hřiště.

V dolní části areálu se tento měsíc otevřel Aktivity park Monínec s novou kuličkovou dráhou a vodní maxiskluzavkou, které budou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. Od května do června bude přístupný o víkendech, během července a srpna každodenně.

Na Pilském rybníku bude zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Sportovci si můžou zahrát volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženou v kiosku na koupališti.

Mezi restaurací M2 a hotelem vede 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází 16 informačních panelů, které seznamují se zajímavostmi lokality.

Na Monínci se koná řada akcí. O víkendu 11. až 12. května se chystá Predator Race, 9. června areál patří psům.

Zdroj: Právo

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.