Homepage Média

Užijte si báječné léto na Monínci!

17. 06. 2019
Jen několik málo desítek metrů od Areálu Monínec je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru.

Středočeský Monínec už dávno není jen lyžařským areálem. Koupání, wellness, jízda na kole, turistika a nově i stometrová kuličková dráha či maxiskluzavka jsou jen malou ukázkou toho, co všechno můžete v srdci České Sibiře během léta zažít.


Monínec byl doteď známý především díky tomu, že si tam můžete na více než kilometr dlouhé sjezdovce parádně zalyžovat. Ne všichni ovšem vědí, že v areálu najdete už několik let wellness, koupaliště na Pilském rybníce, bikeové tratě pro rodiny i náročnější jezdce, ale třeba i širokou síť cyklostezek a golfové hřiště v okolí.

Šlápněte do pedálů
Na své si na Monínci rozhodně přijdou milovníci kol, neboť přímo v areálu loni vznikla nová tříkilometrová trať nazvaná Family trail. Kromě řady zatáček, vln, malých skokánků či lesní, lehce kamenité pasáže je její součástí i průjezdový tunel. Trať připravil a zprovoznil Josef Dressler, dvojnásobný mistr světa v biketrailu. Delší výjezdy na kole pak nabízí široká síť místních cyklostezek. Jedna z nich vás zavede přes kouzelnou vesničku Ounuz, kde se točila pohádka Honza málem králem, ke skalnímu útvaru Čertovo břemeno a k farmě, která je proslulá chovem býků. Hned vedle si můžete odpočinout v příjemné hospůdce U bizona. Další trasy směřují například ke skupině Chlistovských menhirů, vodní tvrzi Starý zámek nebo až do starobylého Tábora, jednoho z nejstarších českých měst, jež vzniklo na skalním ostrohu řeky Lužnice počátkem 14. století.

Vyřádí se malí i velcí
Jízda na kole však není jedinou možností, jak na Monínci aktivně odpočívat. Od letošního roku je návštěvníkům k dispozici Aktivity park, který zahrnuje novou, zhruba 100 metrů dlouhou kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku. To vše doplňují tubing, trampolína, lukostřelba a lanový park. Na nedalekém Pilském rybníku si zase můžete vyzkoušet aquazorbing, paddleboardy či jízdu na voru. Nechybějí ani opalovací louka, vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete volejbal i nohejbal a hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Poznávačka okolí
Přímo pod Hotelem Monínec jsou pro veřejnost od léta v provozu nové terasy, kde najdete také bazén a dětské hřiště. Okolo nich vede 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci, která vás na osmi stanovištích seznámí s přírodními zajímavostmi i historií celé oblasti. Ze stezky se vám otevře krásný výhled na romantický jetřichovický zámeček, jemuž se někdy přezdívá Malá Hluboká. Výlet do historie vás ale čeká i na samém vrcholu moníneckého kopce. Poblíž Javorové skály totiž objevíte nejstarší českou poštovnu. Stavba dříve stávala na vrcholu hory Sněžka a v 90. letech se přestěhovala právě sem.

Víte, že
Monínec oslaví toto léto už čtvrtstoletí od svého založení? V sobotu 20. 7. se zde odehraje den plný zábavy. Chybět nebudou ani vyhlídkové lety, živá hudba nebo vyhlášení soutěže, která již od jara běží v moníneckém Aktivity parku. Přidejte se k oslavám i vy!

Lanovka přijde vhod na cyklovýletech, když se vám nebude chtít šlapat do kopce TIP na výlet ZA HUSITY DO TÁBORA Historické centrum města, které je známé hlavně díky zdejšímu husitskému hnutí, bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Ve městě najdete Husitské muzeum, oblíbenými cíli návštěvníků bývají věž Kotnov jako pozůstatek bývalého hradu nebo děkanský kostel Proměnění Páně, vystavěný na přelomu 15. a 16. století na místě původní dřevěné stavby. Pokud vyrazíte i s dětmi, určitě se zastavte v Muzeu Lega nebo v Muzeu čokolády a marcipánu.

Rady na cestu ● Na Monínec se dostanete z Prahy zhruba za hodinu. Podobně dlouho trvá cesta třeba i z Českých Budějovic. ● Pokud se zde plánujete ubytovat, určitě si pobyt raději dopředu zarezervujte. Nejlepší nocleh nabízejí Hotel Monínec i sousední Nová Javorka, z nichž je navíc překrásný výhled do okolí. Pro méně náročné jsou k dispozici Apartmány Monínec nebo Penzion Čertovka. ● Při návštěvě moníneckého Aktivity parku se vám určitě vyplatí zakoupit si zvýhodněné celodenní vstupné za 490 korun. ● Chystáte-li se navštívit více zajímavých míst v okolí, procestujte celou místní oblast Toulavu se zážitkovou kartou Toulavkou. Opravňuje vás ke zvýhodněnému vstupu na vybrané pamětihodnosti a jiná místa. Více na www.toulava.cz.

Zdroj: Překvapení

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.