Homepage Média

Monínec hlásí: Svah už je bílý

30. 11. 2020

Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délku 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je také navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Pokud zítra dostaneme povolení, pozítří se může na svahu naplno jezdit. Takový vzkaz má pro milovníky lyžování a snowboardingu areál Monínec. „Sněhu máme dost, už nějaký den zasněžujeme, kopce jsou bílé,“ uvedl ředitel skiareálu Jaroslav Krejčí.


V kraji si při dobrých sněhových podmínkách můžete zalyžovat také v Chotouni, na Šibeničním vrchu v Mnichovicích, na sjezdovce Padák u Příbrami či v rostoucím Ski areálu Kvasejovice. Monínec je ale jedničkou. „Podle ohlasů a zájmu už cítíme, že je mezi lyžaři velká poptávka po sportování,“ prozradil Jaroslav Krejčí. „Alespoň od poloviny prosince už bychom to chtěli naplno spustit. Jak sleduji, všechny podobné areály jsou na tom stejně. Každý by rád co nejdříve otevřel a poslal lidi na svah,“ dodal Krejčí.

Kromě zasněžovacích děl a předpovědi počasí musí svou každodenní pozornost věnovat i aktuálnímu dění. Možnost sportování brzdí koronavirová opatření, která se v posledních dnech postupně rozvolňují. Lyžování a snowboarding mají výhodu alespoň v tom, že patří mezi venkovní aktivity.

„Není moc jasno. Každopádně jsme připraveni dodržet veškeré pokyny i potřebné hygienické normy. Pokud bude lyžování zařazeno do protiepidemického systému PES, budeme postupovat podle připraveného plánu,“ prozradil Krejčí Radost má z toho, že si lidé i v nečitelném období na zimní měsíce zamlouvají na Monínci ubytování. „Sice to není v takovém rozsahu jako v předchozích letech, ale zájem sportovců registrujeme,“ sdělil Krejčí.

Covid ovlivnil lyžařům už závěr minulého ročníku. Na Monínci to ale na úspěšnost sezony nemělo zásadní vliv. Areál přišel o nějakých čtrnáct dnů provozu. „Z našeho pohledu by se beztak jednalo o slabší období. Spíš nás mrzelo, že jsme museli rušit nějaká zamluvená ubytování. Mnohem horší než předčasné ukončení loňské sezony by bylo, pokud by se protahoval začátek té letošní,“ děsí se Jaroslav Krejčí. „I lyžaři mají teď větší chuť a hlad po sněhu, než tomu bylo na konci března. Další kapitolou jsou různé kurzy a soustředění týmů.“

Na Monínci se o pokrytí sjezdovek starají obměněná sněžná děla, jiné novinky areál aktuálně nepřipravuje. „My už všechno máme a opravdu jsme okamžitě připraveni na nápor sportovců. Loni jsme to tu dobudovali. Velká herna pro děti, půjčovna vybavení, snowpark, skiparky, lyžařská škola.“ vypočítal ředitel. Mnohem radši by ale už počítal zástupy návštěvníků.

Ve středních Čechách běžně funguje několik lyžařských areálů. Kromě Monínce si při dobrých sněhových podmínkách můžete zalyžovat v Mnichovicích, v Chotouni a na sjezdovce Padák u Příbrami.

Zdroj: MF Dnes

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.