Homepage Média

V Zahrádkách, Plzeň

30. 06. 2021
Projekt pochází z tvorby ateliéru architektonické a projekční kanceláře Ateliéru SAL. Konečnou vizuální podobu získal projekt díky úpravám barevnosti fasády a změnám dílčích prvků projektu, které realizovali architekti ze studia Black n‘ Arch.

Jednoduchá, zároveň ale moderní a atraktivní architektura bytových domů projektu V Zahrádkách beze zbytku splňuje současné nároky na bydlení. Elegantní kombinace bílé se šedou v plochách fasád bytových domů podtrhují výrazné černé detaily zámečnických prvků balkónů.


Čtyřpodlažní domy vyrostly v blízkosti významného obchodního centra OC Plzeň, kde je kromě potravinářského řetězce také celá řada dalších atraktivních provozoven. Sousedství domů skýtá množství zeleně s okamžitým přístupem do příměstských lesů, což je ideální volba pro milovníky přírody. Nedaleko projektu se nachází vyhlídka s panoramatickým výhledem na celou Plzeň.


Dostupnost do centra Plzně je velmi rychlá. Ať už MHD nebo automobilem je možné být na Hlavním nádraží za 10 minut. Pohodlné je napojení na dálnici D5 směr Praha (na Zličíně – Metro B jste za 40 minut).


Parametry projektu z hlediska dispozic jsou spíše rodinného charakteru. Skladba bytů je kompletní, tedy od 1 + kk do 4 + kk, většina jsou však byty 3 + kk. Velikost jednotlivých bytů se nejčastěji pohybuje mezi 50 až 60 m2. Součástí každého z bytů jsou balkóny a v nejvyšších podlažích pak velké terasy s plochou přesahující 60 m2. Parkování je v suterénu v každém z bytových domů nebo jejich těsné blízkosti.

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.