Homepage Média

Trigema odstartovala prodej i výstavbu bytového projektu v Plzni Skvrňanech

15. 06. 2021
Investorem a stavebníkem areálu Bydlení Skvrňany je společnost Trigema. Architektonické práce zajišťuje ateliér AVE architekt.

Více než 200 nových bytů v sedmi domech bude do konce příštího roku postaveno v plzeňských Skvrňanech. Areál, který vychází z prověřeného konceptu Chytrého bydlení, vyroste v sousedství ulice Vojanova. Bude se jednat o již třetí rezidenční projekt společnosti Trigema v západočeské metropoli.


Šestipodlažní rezidenční areál Bydlení Skvrňany bude založený na jednoduché architektuře sedmi bytových domů. Díky jejich uzavření do pomyslného oválu tu navíc vznikne centrální park se zelení a dětským hřištěm. Areál bude ze severu ohraničený terénním valem, který jej tak současně ochrání před případnými vlivy z okolí a v zimě jej bude možné využít i jako sáňkovací kopec.
Na ploše téměř 10 000 m2 nabídne Bydlení Skvrňany byty ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Převažovat budou především ty jedno a dvoupokojové. Většina z nich bude vybavena standardním příslušenstvím, jako jsou balkóny, lodžie, terasy a sklepy. Ceny bytů začínají na zhruba 2,6 milionech korun.
Byty budou založeny na osvědčeném konceptu Chytrého bydlení společnosti Trigema. Chybět proto nebudou například ani tepelněizolační okna s trojskly nebo možnost přípravy modulového systému bydlení, díky čemuž se budou moci některé jednotky spojovat, či naopak rozdělovat. Celý projekt je z pohledu energetické náročnosti zařazený do skupiny B.  V centrálním parku areálu pak bude samostatný zavlažovací systém.
Prodej bytů i samotná stavba v současnosti startují. Její dokončení je plánováno na podzim příštího roku. První majitelé nových bytů by se měli do projektu nastěhovat ještě před vánočními svátky roku 2022.   
Po bytových areálech Kollárova a V Zahrádkách to bude už náš třetí projekt, který v Plzni realizujeme. Věříme, že stejně jako u obou předchozích bude valná většina bytů obsazena ještě předtím, než stavbu dokončíme,“ říká Petr Pospíšil, obchodní ředitel společnosti Trigema.
Samozřejmostí bude dále více než 130 parkovacích míst v podzemních garážích a 100 na povrchu. Zhruba 40 z nich bude vyhrazeno návštěvám a dalším hostům.
Lokalita má výhodné dopravní napojení do centra města. Projekt vyroste u konečné tramvajové zastávky Skvrňany v městském obvodu Plzeň 3. Tramvají se do centra rezidenti dostanou zhruba do 11, autem do 8 a vlakem dokonce jen do 5 minut. Díky blízké silniční spojce Regensburská, na kterou v blízké budoucnosti naváže připravovaný Městský (západní) obchvat Plzně, se navíc zrychlí cesta na severní předměstí nebo směr Karlovy Vary a Žatec.
V místě vysadíme nové stromy, keře a další zeleň. Celé území, kde náš projekt vzniká, se tak výrazně obohatí, “ dodává Pospíšil.
Investorem a stavebníkem je společnost Trigema. Architektonické práce zajišťuje ateliér AVE architekt.
Další informace o bytovém projektu Bydlení Skvrňany naleznete na stránkách www.byty-skvrnany.cz.

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.