Homepage Média

Areál Monínec oslaví čtvrtstoletí zábavním programem pro celou rodinu

11. 07. 2019
Areál Monínec najdete 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Monínec leží v srdci České Sibiře a Českého Meránu a je proto ideálním stanovištěm pro výlety s přáteli či rodinou. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Pro vášnivé bikery je zde bike park. Na své si přijdou i milovníci golfu. V bezprostřední blízkosti areálu najdete dvě golfová hřiště, která uspokojí nároky každého hráče golfu. Monínec s.r.o je člen koncernu Trigema a.s.

V rámci oslav čtvrtstoletí středočeského Areálu Monínec čeká v sobotu 20. července na veřejnost celodenní program, jenž zahrne například možnost proletět se vrtulníkem, zablbnout si na sněhu nebo si poslechnout vystoupení řady hudebních uskupení.


Sobotní den bude na Monínci patřit jak těm nejmladším, tak věkově pokročilejším. Od 10.00 hodin budou pro návštěvníky připraveny lety vrtulníkem či sněhové radovánky, které umožní technologie Snowfactory. Díky ní lze vyrobit sníh, i když je venku nad nulou. Jezdit bude samozřejmě také místní lanovka.

Otevřený bude rovněž monínecký Aktivity park, kde jsou například nová kuličková dráha a vodní maxiskluzavka, které jsou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. Kromě nich tu návštěvník najde lanové centrum, tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Vstup na tubing i lanovku bude zdarma.

Součástí dne bude i možnost prohlédnout si výstavu horské techniky nebo se projet na kole. Vedle ježdění na zhruba 2,5kilometrové bikové trati, kterou na Monínci se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je tu řada dalších příležitostí pro cyklisty.  Pro vášnivé bikery se nabízí 1,5 kilometru dlouhý bike park. V okolí je pak hned několik cyklostezek.

Návštěvníci najdou navíc v horní části moníneckého areálu napravo od výstupu z místní lanovky nejstarší českou Poštovnu, která byla nejdříve na Sněžce a poté u Monínce na Javorové skále. Od  konce června je přestěhována přímo do areálu. Seznamuje se svojí stopadesátiletou historií a současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava.

Program oslav bude moderovat Vláďa Slezák. Vystoupí skupiny Keks a O.R. Orchestra a zpěvák, skladatel a textař Jarda Hypochondr. Vyhlášeny budou zároveň výsledky soutěže 25 let s Moníncem, 25 možností vyhrát!. Body do soutěže, které lze pak vyměnit za zajímavé odměny, bude možné získat i v Aktivity parku během celého dne.

Chybět nebude ani bohaté občerstvení. Pro prvních 250 objednávek, tedy přesně 500 piv, bude  zvýhodněná cena – za dvě piva zaplatí návštěvník pouze 25 korun.

Další informace naleznete na adrese www.moninec.cz.

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.