Your message was send.

Media

Trigema odstartovala v Čáslavi další etapu proměny bývalých kasáren

12. 02. 2020
Trigema se již od svého založení věnuje také stavebnictví. V případě čáslavského rezidenčního projektu je zakázka zajímavá mimo jiné i tím, že zadavatelem není soukromý, ale veřejný investor.

Zdroj vizualizace: VM Projekt

V areálu bývalých kasáren Prokopa Holého ve středočeské Čáslavi zahájila společnost Trigema Building výstavbu dvou bytových domů. Zadavatelem investice za 110 milionů korun je město Čáslav.


Výstavbu dvou pětipodlažních bytových domů začala Trigema Building zemními a bouracími pracemi. Následovat bude zakládání objektů a hrubá stavba, která bude hotova do podzimu letošního roku.

„Projekt je součástí celkové proměny areálu bývalých kasáren. Jedná se o typický příklad, jak z původního brownfieldu vytvořit novou městskou čtvrť. Tato rezidenční zakázka je pro nás výjimečná tím, že zadavatelem je přímo město Čáslav a ne soukromý investor,“ říká Petr Bělina, předseda představenstva Trigema Building.

Byty budou ve velikosti od 2+kk do 4+kk. Součástí obou budov bude celkově 34 bytů, sklepy a garážová stání umístěná v suterénu. Konstrukce domů bude kombinací železobetonového a zděného stěnového systému.

Příčky v jednotlivých bytech budou zděné. Vedle toho se rovněž počítá s plastovými okny s izolačními trojskly, předokenními žaluziemi a vzduchotechnikou s rekuperací.

Kromě samotné výstavby dvou bytových domů je součástí prací Trigema Building navíc i úprava okolního prostoru, včetně komunikací a terénních a sadových úprav.

V areálu bývalých čáslavkých kasáren Prokopa Holého tak postupně mizí budovy a výrobní haly, které byly v minulosti využívány armádou. Součástí záměru by měly být do budoucnosti další bytové a zároveň pak také obchodní a volnočasové plochy.

„Partnerem města jsme se stali díky tomu, že jsme ve veřejné soutěži splnili všechna požadovaná kritéria a předložili ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Pro místní střední odbornou školu a učiliště zde již navíc dokončujeme zateplení a rekonstrukci jejich objektů,“ dodává Radim Šponar, obchodní ředitel Trigema Building.

Contact form

By submitting the form, I accept the conditions of processing of personal data by Trigema - their processing will take place in order to send a response to the complaint and possible creation of a business offer.

 
Your data is protected.

The personal information provided will be used to contact the customer and create a business offer.
Details about the processing of personal data as well as the rights of the client can be found here.