Vaše zpráva byla odeslána.

Společenská odpovědnost

Centrum Paraple

Každý rok v České republice přibývá téměř 200 lidí ochrnutých po poranění míchy. Stačí jedna osudová vteřina a Váš život se rázem změní. Ochrnutí, invalidní vozík, závislost na pomoci druhých.

Na pomoc lidem s poškozením míchy vzniklo úsilím Svazu paraplegiků s pomocí Zdeňka Svěráka Centrum Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poranění míchy vyrovnat se co nejrychleji s důsledky zdravotního postižení, řešit případné zdravotní komplikace, snížit závislost na pomoci druhých osob, získat a udržet si dobrou fyzickou i psychickou kondici a vrátit se k aktivnímu životu.

Protože jde o smysluplný projekt, který již dlouhou dobu pomáhá mnoha lidem, stala se Trigema jedním z jeho hlavních partnerů a od roku 1999 jej podporuje finančně i materiálně.

V roce 2010 Trigema dokončila přístavbu budovy Centra Paraple. Při této stavbě se Trigema nejen vzdala části svého zisku ve výši přes tři čtvrtě miliónu korun, ale navíc každé zlevnění stavby dosažené při výběrových řízeních na subdodavatele šlo opět k dobru Centra Paraple. Trigema je i nadále jedním z hlavních partnerů Centra a stále jej aktivně podporuje. V roce 2014 Centrum oslavilo, stejně jako Trigema, 20 let své existence.

www.paraple.cz

Czech Photo

Czech Photo je obecně prospěšná společnost, která každoročně pořádá prestižní fotografickou soutěž Czech Press Photo. Od října roku 2016 spoluprovozuje Czech Photo Centre - moderní multifunkční výstavní prostor na Praze 5, v lokalitě Stodůlek, přímo u metra Nové Butovice.

Czech Press Photo je tradiční fotografická soutěž, která brzy oslaví 25. výročí. Společně s přechodem pod nové vedení dostala soutěž novou modernější podobu. Czech Press Photo má ctižádost být přehlídkou současného obrazového žurnalismu. Je platformou pro zveřejňování osobních svědectví fotografů, tedy i těch, která z nejrůznějších důvodů, závažnosti a kvalitě nenacházela v médiích uplatnění. Cílem soutěže a následné výstavy je snaha motivovat fotografy v každodenním stereotypu jejich práce k osobním přístupům a tak stimulovat rozvoj fotožurnalismu. A rovněž umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí uplynulého roku.

Czech Photo Centre je multižánrový umělecký prostor, situovaný u stanice metra Nové Butovice, kde vytváří uměleckou zónu mimo městské centrum. Czech Photo Centre má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Poskytuje seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim. Chce do uměleckého dění vtáhnout obyvatele Prahy a stát se místem, kde se Pražané a další návštěvníci setkávají s díly předních českých i světových fotografů i se streetartovými instalacemi. Na výstavní prostor plynule navazuje restaurace, ateliér, učebna, fotografický archiv, kancelářské zázemí pro Czech Photo a venkovní galerie. Součástí činnosti centra je spoluorganizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo a nové soutěže Czech Nature Photo.

Czech Photo Archive vychází ze skutečnosti, že Czech Photo o.p.s. je nejen pořadatelem prestižní soutěže Czech Press Photo, ale i držitelem jejího archivu. Fotografie jsou nyní profesionálně uloženy. Hlavním cílem je s nimi dále pracovat a permanentně je zpřístupňovat veřejnosti. V principu jde o aktualizované průřezy tematickými kategoriemi nebo jejich částmi soutěže Czech Press Photo.

Czech Nature Photo je nová soutěž, která představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Soutěž prezentuje přírodu celého světa, tak jak ji vidí naši fotografové. Czech Nature Photo chce sdělovat, že každý z nás má zodpovědnost za stav přírody na celé naší planetě. Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Historicky Trigema udělovala vlastní cenu v rámci soutěžě Czech Press Photo za nejpůsobivější fotografii nebo sérii fotografií živé přírody. V roce 2014 se Trigema stala jedním z hlavních partnerů soutěže a v roce 2016 svou spolupráci povýšila na partnera generálního.

www.czechphoto.org

Toulava

Celou řadu let už Trigema navíc podporuje projekt Toulava, který zahrnuje turistickou oblast na pomezí jižních a středních Čech. Součástí této oblasti je rovněž Areál Monínec, jenž Trigema provozuje.

Toulava je oficiální turistická oblast na pomezí jižních a středních Čech. Rozprostírá se v širokém okolí města Tábor, které je jejím centrem, od Sedlčanska po Bechyňsko a Soběslavsko, od Milevska přes Jistebnicko po Mladovožicko. Hrdě leží mezi zelenými vrchy střídajícími údolí řek a svažujícími se až k blatským mokřinám, mezi městečky a malebnými vískami.

Pokrývá oblast o rozloze přes 2000 km2, má 155 obcí, 11 hradů a zřícenin, 18 rozhleden a věží, 7 přírodních parků, 8 národních kulturních památek, 15 památkově chráněných měst a vesnic, přes 1000 km cyklo a turistických tras, přes 200 km naučných stezek a 150 km běžeckých tras, k tomu přes 30 muzeí, 4 zpřístupněné zámky, 2 golfová hřiště, 5 pivovarů a jednu zoo. V Toulavě najdete i lázně, regionální produkty a gastrozážitky, tradice v podobě festivalů i staročeského skanzenu, přírodní koupání v Lužnici , Vltavě a četných rybnících a lomech, jedinou jihočeskou jeskyni i adrenalin v lanovém parku a dalších atrakcích a atrakce pro děti jako je muzeum čokolády, lega, zážitkový park a středověký skanzen.

www.toulava.cz

Další kulturní a umělecké projekty

Dejvické divadlo

Již několik let jsme hrdým sponzorem Dejvického divadla, které si za 25 let od svého založení vybudovalo pověst jednoho z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadel. Téměř trvale vyprodané divadlo (což není způsobeno jenom jeho komorní kapacitou) nabízí inscenace různých žánrů, které však mají společného jmenovatele: dobré divadlo se zřetelným názorem a s důrazem na herecké osobnosti.

www.dejvickedivadlo.cz

Jatka 78

Jatka 78 jsou multifunkční divadelní sál, Malá scéna, tréninková hala, zkušebna, galerie a bar & bistro. Místo s ideálními podmínkami pro nový cirkus, tanec, nonverbální, alternativní a loutkové divadlo. Prostor otevřený českým i zahraničním souborům, uzpůsobený pro rezidenční projekty a představení, workshopy, konference, diskuze, přednášky, výstavy a happeningy. Trigema se stala partnerem na konci roku 2017 především díky nevšednímu pojetí a propagaci nových uměleckých směrů, o které se Jatka 78 snaží.

www.jatka78.cz

Hudební projekty a další

Bez naší pomoci se neobejde ani celá řadu jiných kulturních projektů, včetně těch hudebních. V posledních letech jsme se podíleli na podpoře vzniku knihy prof. Josefa Kouteckého "Moje třetí láska", stejně tak jako jsme byli partneři festivalu Nekonvenční žižkovský podzim 2017.

Jsme také partnerem lokálního festivalu Braník sobě, Slavností pravého a levého břehu v Roztokách, Plesu pro studenty a zaměstnance Fakulty stavební ČVUT nebo mnoha místních akcí po celé Praze.

Sportovní projekty

VolleyTeam ČZU Praha

Již druhým rokem jsme partnerem volejbalového týmu VolleyTeam ČZU Praha, jenž je tradičním volejbalovým klubem s dnes již více jak dvacetiletou tradicí. Tato tradice se opírá především o kvalitní a dlouhodobou práci s mládeží, na kterou byla činnost klubu vždy prioritně zaměřena a které také odpovídá počet odchovaných reprezentantů a vrcholově hrajících volejbalistů. O úspěšné práci s mládeží svědčí také fakt, že za poslední tři roky byl VolleyTeam ČZU Praha opakovaně vyhlášen anketou Českého volejbalového svazu nejlepším mládežnickým týmem České republiky.

Basketbal Stavební fakulta ČVUT

Fandíme sportu. Především mladým a nadaným sportovcům, pro které je sport koníčkem a aktivním vyžitím. Proto Trigema dlouhodobě podporuje basketbalový tým Stavební fakulty ČVUT Praha, který v současnosti hraje v pražské přeboru B. Doufáme, že svými příspěvky umožňujeme sportovcům odreagování i při náročném studiu, a přejeme jim hodně sportovních úspěchů.

Pomoc jako narozeninový dárek

Další formou pomoci, kterou prostřednictvím společnosti poskytují přímo její zaměstnanci, jsou narozeninové dary. Každý zaměstnanec má možnost zvolit si, zda dostane od společnosti narozeninový dárek, nebo zda peníze raději věnuje na pomoc potřebnějším. Zaměstnanci mají také možnost navrhovat a hlasovat, komu budou takto ušetřené prostředky darovány. V roce 2014 jsme tak podpořili např. sociální podnik PragUlic, který pomáhá lidem bez domova a zároveň veřejnost s každodenním životem "bezdomovců". V následujícím roce, jsme takto vybrané finanční prostředky věnovali Neviditelné výstavě, která se celá odehrává potmě a díky tomu zde najdou pracovní uplatnění jako "průvodci tmou" nevidomí lidé.

Ostatní podpora

Přátelé rorýsů

Rekonstrukce a zateplování domů znamenají nenahraditelnou ztrátu tisíců hnízdních příležitostí. Pro rorýse je typická pevná vazba na hnízdiště. Kde jednou úspěšně vyhnízdí, tam se opakovaně vrací. Pokud o hnízdní dutinu přijde, trvá mu jeden i více roků, než si najde nové. Rorýsi pak jen těžko hledají nová hnízdiště a jejich úbytek může být dramatický. Mezi lety 1989–2000 klesl počet pražských rorýsů téměř o 45 %! Proto se společnost Trigema Building zařadila mezi firmy, které provádějí zateplování budov na základě doporučení České společnosti ornitologické a aktivně pomáhají při ochraně rorýsů na realizovaných stavbách (ve spolupráci s projektanty, investory a úřady).

Cesta domů

Finančně jsme podpořili rovněž neziskovou organizaci Cesta domů, která v Praze provozuje Domácí hospic. Komukoliv z České republiky hospic poskytuje poradenské služby v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající. Pomáhá současně pozůstalým v době zármutku. Zároveň se snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče formou vzdělávání odborníků a osvětových kampaní.

Pomoc při živelných katastrofách

Je těžké vidět neštěstí, které se stalo. Je hezké vidět, že se lidé z celého světa dokážou spojit a podat pomocnou ruku potřebným. I Trigema se v historii přidala a prostřednictvím organizace Člověk v tísni jsme poskytli finanční dar pro Haiti postižené zemětřesením; Japonsku, postiženému zemětřesením a vlnou tsunami; na konto SOS NEPAL, které zastřešuje organizace Člověk v tísni. Tyto prostředky byly využity na nákup nezbytných potravin, hygienických prostředků a léků pro postižené oblasti.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 
Vaše data jsou v bezpečí.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.