Paprsek proměny

Místo, které rozkvete k životu

Bydlení je celý vesmír

Bydlení, vaše čtvrť a vaše okolí.
Váš celý vesmír.

Všechny zobrazené obrazové materiály uvedené na této stránce jsou pouze informativní povahy a mohou v budoucnu podléhat změnám.

Paprsek, Stodůlky

Bydlení není jen byt jako malá soukromá planeta v časoprostoru. Víme, že bydlení je víc, bydlení je celý vesmír: okolí, kam chodíte na procházky, obchody, kde vás baví nakupovat, kavárny, které máte rádi, místo, kam jdete běhat a na chvíli vypnout. Bydlení, to je i vaše čtvrť a její nálada, atmosféra okolního prostředí. Myslíme na to i v případě našeho projektu Paprsek ve Stodůlkách.

Typ Byty a retaily
Počet bytů a garáží 270 / 330
Retailových ploch 2 650 m2
Dispozice bytů 1+kk – 4+kk
Lokalita Praha 13-Stodůlky (stanice metra B Stodůlky)
Doba výstavby 24 měsíců

Součástí projektu, který se nachází nedaleko Centrálního parku Stodůlky nebo Prokopského údolí a který nabídne více než 270 bytů a 330 parkovacích míst, je proto v našem pojetí i rozkvět a zútulnění neutěšeného stavu části oblasti Šostakovičova náměstí, ze kterého vyroste nové, moderní centrum s neopakovatelnou atmosférou. Kromě vlastního bydlení a široké a kvalitní nabídky moderních služeb plánujeme totiž vybudovat i další útulný veřejný přírodní park s množstvím zelených ploch, kde si budou místní obyvatelé i návštěvníci odpočinout od městského ruchu. Projekt je ve smyslu prostorové i funkční regulace v souladu s původním návrhem Jihozápadního Města. Navržená nová zástavba je v souladu se stanoviskem institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR)

Veřejná projednávání

Informace z veřejných projednání

Předchozí projednání

  • Podzim 2017 (Restaurace KD Mlejn, Praha 13)

  • Jaro 2018 (Centrum architektury a městského plánování CAMP, Praha 2)

  • Jaro 2018 (Czech Photo Centre, Praha 13)

Ve dnech 26. a 29. března proběhly další dvě prezentace projektu Paprsek. První, dlouho připravovaná akce, uspořádaná v rámci výstavy Praha zítra a druhá přímo na území městské části Prahy 13. Obě události obsahovaly podobný program:

Společnost Trigema (investor) seznámila zástupce veřejnosti s 3D modelem projektu BD Paprsek. Následovala prezentace vlastního záměru od zástupců investora přes architekty - prezentace obsahovala závěry z předchozího veřejného projednání (podzim 2017). Zástupci veřejnosti byli seznámeni s výsledky veřejné ankety, kterou uspořádal investor se sociologem z IPRu pro zjištění názorů a potřeb obyvatel v oblasti Prahy 13. Závěrem byli občané vyzváni k otevřené diskuzi uspořádané formou debaty. Závěrem byla prezentována koncepční studie pro vytvoření nových parkovacích míst v lokalitě Šostakovičova náměstí; možná úprava veřejného prostoru před vstupem do metra a případné budoucí využití stávající pošty pro veřejnou potřebu.

Diskuze s občany se dotýkala zejména následujících témat:

  • možnosti parkování (současné a budoucí)
  • výška některých navrhovaných budov a potenciální zastínění rezidentů v okolních objektech
  • plánované navýšení počtu rezidentů
  • budoucí využití komerčních ploch v projektu
  • současný stav projektu z pohledu povolovacích procesů

Společnost Trigema transparentně projekt představila jak méstské části Praha 13, tak jejím občanům a je připravena dále odpovídat na odborné dotazy k záměru

Lokalita

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.