Úvod Naše aktivity Development Chytré bydlení Ekologie a energie

EKOLOGIE A ENERGIE

Ekologie a úspora energie nejsou pro Chytré bydlení jen módními trendy. Naopak jsou pevně ukotvené ve filozofii společnosti Trigema. Na každém novém projektu se snažíme dosáhnout ještě lepšího stupně zateplení a energetické náročnosti budovy, díky čemuž dochází k několikanásobnému snížení nákladů za spotřebu energií i množství škodlivých emisí CO2. Chytré bydlení současně usiluje o to, aby se součástí bytových projektů čím dál více stávaly zelené střechy, které mimo jiné absorbují škodliviny ze vzduchu, filtrují částice prachu a zabraňují jeho víření. Proto se ale také třeba veškerá dešťová voda drží v retenčních nádržích a poté používá na zalévání zelených ploch.Řízené větrání spoří náklady a vytváří příjemnější prostředí

Byty, které jsou v nízkoenergetických standardech skupiny B Chytrého bydlení, přitom nabízí jak úsporu energií za vytápění, tak vysoký standard bydlení a příznivý dopad na lidské zdraví.

Výchozím prvkem Chytrého bydlení, který k energetické i ekologické šetrnosti přispívá, je vestavěný systém vzduchotechniky s výkonnými rekuperačními jednotkami.Pokud jsou venku velmi nízké teploty, využívají se v bytech elektrické ohřívače vzduchu. Zdroje větrání bytů je přitom možné regulovat. Při odchodu z bytu se tak může snížit četnost větrání na hygienické minimum. Řízené větrání Chytrého bydlení má vedle finančních úspor celou řadu dalších výhod. Příjemné prostředí je navíc umocněno stabilní teplotou.

Ostatní úspory energií

Vhodnému nakládání s energiemi pomáhají rovněž vhodné dispozice bytů a udržování efektivních poměrů obydlených ploch a společných prostor. Díky tomu nemají bytové domy Chytrého bydlení například příliš dlouhé společné chodby a další prostory, které všichni dohromady využívají. Návrhy bytových domů proto také architektonicky respektují požadavky pro optimální energetické využití budovy, a to zejména s ohledem na tvary těchto budov.

Stavební materiály i postupy pro vaše Chytré bydlení vychází z principů trvalé udržitelnosti a jsou promyšleny do posledních detailů.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.